Ugrás a tartalomra
Dragon
LFG.HU Fórum
Wiseman

Manó!


Glowface

Ajánlott hozzászólások

Glowface
Kezdés dátuma
Kezdés dátuma (szerkesztett)

Kedves urak és hölgyek!

 

Némi késlekedés után tehát ezennel megnyitom a Manó! szerepjháték saját kis házatáját, az RPG.HU szerepjátékfejlesztő versenyére készített nevezésem továbbvitele céljából.

 

Az eddigi főbb javaslatok, amiket kigyűjtöttem:

- legyen más neve.

- helyezzük új alapokra az illusztrációkat

- a manók ne csak majomszerű kisaranyosak lehessenek -> ehhez kapcsolódóan: esetleg különféle rasszok bevezetése

- a stílust kicsit manipuláljuk úgy, hogy az infantilizmus inkább csak egy lehetséges stílus legyen, és a világ kedvezzen jobban más játékstílusoknak is

- ki kéne dolgozni alaposabban a világot

- több lény, felszerelés, miegyéb

 

Nos, lassan kezdhetnénk is. Közben egy első próbálkozást tettem rasszok terén, de aztán rájöttem, hogy nem tetszik. Azért itt megleshetitek, amire elsőre jutottam: Klánok 1 (nem tetszik) Azt hiszem, univerzálisabb, jobban átfogó klánokat szeretnék. Külsőre is kevésbé limitáltakat, és több lesz a kevésbé "kicsi ember" kinézetű. Nekifutok mégegyszer.

 

No, jöhetnek a gondolatok!

szerkesztette : Glowface
Link a témához
Megosztás más oldalakon

vigo
Kelt:
Kelt:

Hali!

 

Mint írtam a játék vizuális megjelenésében remélem, hogy tudok segíteni, szóval ha megvan az anyag, akkor összerakom, hogy szépen nézzen ki, meg rajzolok pár illusztrációt :) A játéktechnikát meg csináljaaz, aki ahhoz ért :normaalis:

 

V.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Glowface
Kelt:
Kelt:

Kösz, Vigo, örök hála a segítségedért. Ami azt illeti, próbáltam már az Internet copyrightmentesebb övezeteit járni elfogadható illusztrációkért, és tényleg arra jöttem rá, hogy nem igazán találok nekem valót. Így aztán segítséged felbecsülhetetlen értékű lesz!

 

Kiadványszerkesztéshez meg hát nem értek, na.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

stargazer
Kelt:
Kelt:

sztem lehetnének olyan manó klán nevek is, amik nem egyételműen jelentenek valamit. érdemes lenne azt is kitalálni, melyik klán honnan eredezteti a saját nevének a kialakulását. ezek jó kis alaplegendák lehetnének amik meghatározzák a különféle manók viselkedését, céljait.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

stargazer
Kelt:
Kelt:

és sztem más név kellene neki. ez kicsit olyan munchkin-os vagy milyen.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Radivoj
Kelt:
Kelt:

Szerintem a név jó. A játék nem dárkfántásy, hanem vidám és komolytala. Sztem addig marad jó a játék, amíg nem megy el sem a dárkolódás, sem a mindentbele mókusfantasy irányába. Szvsz.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Glowface
Kelt:
Kelt:

Az alaphangot tényleg szeretném viszonylag lightosabban tartani. Átalakítjuk azt, amitől más stílusban játszhatatlan, de nem akarok dark vagy túlkomoly játékot csinálni. (Az ugye feltehetően nem is manókról szólna).

 

Viszont Stargazer első felvetése nem teljesen érdemtelen: megalapozott klánoknak valamiféle belső történelmben kellene gyökeredzniük. Tehát: a klánok előtt tehát talán a világalkotásnak kéne legalább nagy vonalakban nekiállni, abbból is a manó nép történetépnek.

 

Aki gondolja, előállhatna ötletekkel a manók történelméről, közben én dolgozgatni kezdek valami durva timelineon. Homályosan valami olyasmi van éppen a fejemben, hogy a manó klánok lehetnének eredetileg különállóak, akik atán valami külső ellenség elől menekültek a közös Városba. Esetleg mindannyian eredhetnek az Ősöktől, de őket viszont még a szétszéledés ELŐTTI időszakra tenném, az alig ismert régmúltba. (Szóval első timeline vázlat: Ősök ideje -> Szétszéledés és manók közötti harcok kora -> a Nagy Külső Vész -> a Város alapítása -> jelenlegi társadalom kialakulása (öregek tanácsa, klánok vegyülése, ilyesmi).

Hogy az Ősöknek mi lett a sorsa, miért tűntek el, az talán maradhatna egyelőre titok.

 

Hmmm, dolgozni kell ezen, dolgozni.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

vigo
Kelt:
Kelt:

És, és, és csak ez az egy városuk van? vagy vannak olyan mank, akik kívül élnek a városon? Esetleg ilyen gonosz, vagy nem feltétlenül "barátságos" gumimacik? ;) Vagy a felszínen élnek-e ropkonaik? esetleg vmi kis windlinghez hasonló erdei izéék. (amúgy ha már meglévő dolgokra kérdezek rá, bocsi, csak most nincs időm újra olvasni a gámát, hiába oylan rövid :ninja:

 

Más: ha majd lesz idm illusztrálgatni, küldöm a cuccokat :nuke:

 

V. :durci:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Glowface
Kelt:
Kelt:

Szevasz, V!

Én csak egy városban gondolkoztam eddig, valahogy megfogott ez a koncepció. Persze, eseti jelleggel távoli, a manók által sem ismert városok elképzelhetőek, de azokkal szeirntem nincs kapcsolat. Persze, izgalmas lehet, ha egy ilyen távoli manó valahogy egyszercsak a Város közelébe keveredik.

 

Vadmanókra eddig még nem gondoltam, illetve amikor a klánokon kezdtem gondolkodni, akkor igen. Azt hiszem, ezek beleférnének a rendszerbe. Majd végiggondolom, miért is laknak odaki', milyen a viszonyuk a rendes manókkal, meg az egyéb lényekkel a Lenti Helyen.

 

Gonosz manók a klánok összeállítgatása közben kifejezetten eszembe jutottak. Azt hiszem, lesznek; vagy ha esetleg nem is gonoszak, de ravaszkodóbb, becsvágyóbb, esetleg kapzsibb, fondorlatosabb manók.

 

Felszíni rokonok: ilyen még nem jutott eszembe. A manók Bűverejével kapcsolatban viszonylag alap koncepciónak szántam, hogy az a Lenti Helyhez kötődjön, és a Fenti Helyen fokozatosan felszívódjon. Esetleg néhány elvadult, alig ismert kuzint el tudok képzelni.

 

Az ajánlatot még egyszer kösz, de szerintem addig mindenképpen várjál, amíg legalább nagy vonalakban rögzülnek az alapkoncepciók! (Pl: hogy is nézzenek ki, vagy a főbb klánok tipikusan hogyan nézzenek ki, vagy legalábbis mik legyenek a legjellemzőbb külső tulajdonságjegyeik).

 

Egyébként szépen lassan haladgatok a dolgokkal, de inkább lassan mint szépen: az utóbbi hetekben az elképesztő mérvű elhavazottság állapotában voltam a tikkasztó kánikula ellenére. Nem is emlékszem, mikor kellett utóljára így dolgoznom az irodában. Na, mindegy, szóval ötletelésnek persze lenne helye, úgyhogy jöhetne ide segíteni bárki!!! Majd ha sikerült valami koherensebb darabot összehoznom, közkinccsé teszem.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

vigo
Kelt:
Kelt:

Nos ebben a melegben amúgy sem leeht rajzolgatni (vagyis de csak szörnnnyűűűű), szóval ha majd van vmi érdemi info, akkor él a U2 :durci:

 

V.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

  • 2 héttel később...
Eberen_Orkodo
Kelt:
Kelt:

Nem tudom pontosan, mire jutottál a rasszokkal, de arra gondoltam, hogy valahogyan tematizálni lehetne ezeket a rasszokat, valami koncepció kéne, akár rasszcsoportok kialakításához is.

 

Például a gonosz manók az elemi manók lennének: tűz, víz, föld és légi manók. A jómanók meg a Természet Anyától származó, állatjellemű manók: farkasmanó, disznómanó, rókamanó, stb, az egyes állatra jellemző tulajdonságokkal.

 

Vagy ilyen tematizáló alapok lehetnének a csillagjegyek, bolygók, színek, évszakok, stb. Lényeg az, hogy szorosan kapcsolódna a manók eredettörténetéhez és persze jövőjéhez.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

vigo
Kelt:
Kelt:

Hali!

 

Nekem tetszik a tematizálás, bár a leosztáson még lehetne vitatkozni :amccoy: (pl. az elemek mért csak gonoszak lehetnek? satöbbi)

 

V.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Glowface
Kelt:
Kelt:

Az első klánkoncepcióm is ilyesmin alapult, csak kicsit primitív lett. De maga az ötlet jó; ugyanakkor, amit tartani szeretnék:

Nem akarok olyan 'fajokat', amik fix képességekkel rendelkeznek, és egy, behatárolt, szűk típust képviselnek. Azt hiszem, a klánok inkább a hasonló jellegű manó-arktipusokból fognak felépülni (per pillanat ideám: lehetne egy klán a vadakkal kapcsolatban állóknak, egy a sziklával/elemekkel kapcsolatban állóknak, egy bűbűjos-szellemi fókuszú klán, ilyesmi). Ugyanakkor célom, hogy a klánok ne határozzák meg a képességeket, inkább csak segítsék orinentálni; és hasonlóan, a fizikai kinézetet se határozzák meg, csak legyen mindegyiknek egy jellemző hangulata.

De még alakul a koncepció a fejemben, hogy legyen is jelentősége a klánoknak, de nem is legyenek túl behatárolóak.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

  • 1 hónappal később...
vigo
Kelt:
Kelt:

Hello!

 

 

Eleg reg volt itt friss hir, ezert kerdeznem, haladtal valamit a felvazoltakkal? :) (Esetleg, ha mar megvan a 2.0 akkor kuldheted :) )

 

V. :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

  • 3 héttel később...
Glowface
Kelt:
Kelt:

No, hát volt némi ihlethiányom, úgyhogy kényelmesen elfeledkeztem a dolgok fejlesztéséről az utóbbi időben. De most valahogy megint rámtört a kedv. Tovább dolgoztam a klánokon, most már olyan verzió van, amit elképzelhetőbbnek tartok.

 

Kérem véleményezni! Letölthetitek ezen az oldalon, a "Manóklánok - új verzió" megnevezésnél.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Glowface
Kelt:
Kelt:

Kezdek belelendülni. Az említett oldalon szintén megtalálható a Város újraírt történelme is. A felmerült igényeknek megfelelően egy fokkal csökkentettem a manók cukorszirupszerűségét, kicsit több darkosabb, konfliktusosabb elemet vittem bele, hogy legyen sztorilehetőség az erre vágyóknak is.

 

Tessék észrevételezni!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Glowface
Kelt:
Kelt:

További belelendülés eredménye. Ugyanazon az oldalon találtok egy új, bővített és átdolgozott leírást a Városról is, "A Város leírása" név alatt.

 

Még csak első tervezet, főleg ugye a "térkép" jellegű rész benne.

 

Kérem véleményezni!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

vigo
Kelt:
Kelt:

Na ma vegre ujra net kozelben vagyok lassan egy het utan, ha minden jol megy estere sikerul atolvasnom a cuccot :D Addig meg csak alkotni, gyerunk!

 

V. :D

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Glowface
Kelt:
Kelt:

Szevasz Vigo!

 

Közben a szokásos helyen a klánok leírásának egy kicsit bővített változata, illetve a történelemnek egy hosszabbított változata (Fneti Hely történelme) található. Ebben az utóbbiban még nem vagyok biztos, lehet, hogy a Fenti Helyre vonatkozó aktuális verzió helyett valami kreatívabb kéne, csak éppen nincs jobb ötletem.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Glowface
Kelt:
Kelt:

No. Többszöri kritika volt az is, hogy "nincs elég kalandötlet" a játékban. Egy bővített és újított anyagot készítettem különféle kalandötletekkel a Manó! világában.

 

Megtalálható a szokásos oldalon. Az eddigieket feltettem Word dokumentum mellett PDF formátumban is, a könnyebb kezelhetőség érdekében.

 

Várom az észrevételeket!

 

Egyébként van egy halovány félelmem, hogy kezd az lenni, amire Radivoj is figyelmeztetett: hogy a kedves, kellemes játék kezd túlságosan is generál fantasy-s irányba elcsúszni. No, legfeljebb majd kicsit visszább kell venni a manók szervezettségéből és hasonlókból. Meglátjuk.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

stargazer
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

meg kell mondanom, rendkívül hangulatosak a kalandötletek, és nekem nagyon-nagyon tetszik ez az egész. simán el tudom képzelni hogy ki lehetne adni. gratula és hajrá! talán csak egyetlen apró gondot látok vele kapcsolatban, hogy nem annyira egyedi a dolog. tehát kicsit olyan generál fantasy ötletetek ezek.

szerkesztette : stargazer
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Glowface
Kelt:
Kelt:

Kösz, Star, jól esik.

 

Egyben ezúttal is szeretnék virtuális pezsgőt bontani, mivel a Manó! (illetve a Manómánia kódnév alatt futó Manó! 1.0) elnyerte a fejlesztő verseny három attilisztikus győztes posztjának egyikét. Éljen!

 

:eeek: :D ;) :P :eeek: :eeek: :eeek: :rohog: :eeek: :) :ok: :nono: :nos:

 

Egyébként aludtam egyet az eddigiekre, és arra jutottam, hogy tényleg egy fokkal vissza akarok venni a lájtosabb hangulat felé. Kicsit túl sztender-fantasysabb feelingje lett a dolognak, valahogy túl visszacsappant benne a Manómánia szelíd infantilizmusa. Jó, részben az is volt a cél a 2.0-val, hogy kevésbé gyerekes legyen a játék, de egy fokkal többet meg kellene őrizni az eredeti hangulatból.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

vigo
Kelt:
Kelt:

Hello!

 

Gratula eloszor is, olvastam a hirt a fooldalon :nos: Masreszt elgondolkoztam, hogy ha maradsz 32 oldalon belul, vagy a korul, akkor nem is lenne olyan drga kiadni a cuccot, egy minimal szeriaban :rohog: De komolyan.

 

V. :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Glowface
Kelt:
Kelt:

Kösz, Vigo. Azért kételyeim vannak, egy kiadó az elég bonyolult dolog lehet. Eddig csak egy adójogi szakkönyv megalkotásában volt részem, ott is csak társszerző voltam, szóval kényelmes volt, de még így sem éppen egyszerű. Egy önálló kiadvánnyal bajlódni nehéz lehet. És ha elkészülne, mit csinálnék vele?

 

Amúgy kritikákat, észrevételeket várok továbbra is az utóbbi 4 napban feltett Manó! 2.0 anyagokról, amelyek továbbra is megtalálhatóak .doc és .pdf formátumban a http://blackspire.fw.hu/mano oldalon.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

vigo
Kelt:
Kelt:

Nos en arra gondoltam csupan, hogy kis terjedelme miatt egysyeruen beviszed egynyomdaba, ahol ezen elkesyitese mondjuk 100-as nagysagrendben nem lenne tobb szeribntem 1-2E HUF-nal. Es akkor a mar elojegyzett konyveket vihetik a kedves vasarlok ;)

 

V.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy felhasználói fiókot, vagy jelentkezz be

Megjegyzés írásához felhasználói fiók kell

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új felhasználói fiókot közösségünkben.

Új felhasználói fiók létrehozása

Belépés

Van már felhasználói fiókod? Lépj be itt.

Lépj be

Magazin

Az LFG.HU az RPG.HU jogutódja. Az RPG.HU a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma által jegyzett magazin. Nyilvántartási szám: 3.4.1.1467/1999.

© Copyright 1997-2010 RPG.HU, 2010-2021 LFG.HU - Minden jog fenntartva

Kik vagyunk

LFG: Looking For Group - csapatkeresés közös játékhoz. Az RPG-s rövidítés azonban nemcsak szerepjátékos csapatoknak szól. Oldalunk a kártyák, társasok kedvelőitől az SF-F irodalom szerelmesein át minden játékosnak szól.

×
×
  • Újat készíteni...