Ugrás a tartalomra
Dragon
LFG.HU Fórum
Wiseman

Könyvajánló


Keshik

Ajánlott hozzászólások

Keshik
Kezdés dátuma
Kezdés dátuma

Tegnap szereztem be es mar tul is vagyok rajta !

 

Hogy pontositsak, ajanlom a Sun Tzu fele A hadviseles tudomanya. Az 1906-os angol forditas alapjan keszült a magyar forditas.

 

Es az iras termeszeteböl fakadoan, nem csak valodi es kepzelt tabornokoknak ajanlom, sok dolog hasznosithato az üzleti eletben is.

 

Pisti a pezsgöt !

 

B.U.E.K. !

 

:felvon:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég morihei
Kelt:
Kelt:

Hol talatal te olyat?!

(Sun Tzu: A hadviseles tudomanya)

 

Meg meg az is erdekelne, hogy lattatok-e mostansag valahol a Hitehagyott trilogia 2. kotetet.

Raoul Renier irta

 

Es hogy hirtelen en is ajanljak valamit:

Robert Graves-tol a Vitez Belizar serintem nagyon jo.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Keshik
Kelt:
Kelt:

Morihei !

 

Nagyon meg fogsz lepödni, mint ahogy en is meglepödtem.

Budapesten a XXI. kerületben ( tehat Csepel ), a Csepel Plazai Libri könyvesboltban. A kiadoja a Göncöl kiado, a forditast pedig Edes Balint keszitette. a cimüke ha erdekel küldöm per u2u.

 

Pisti meg egy pezsgöt !

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég morihei
Kelt:
Kelt:

<:felvon:

valóban megleptél...

kérlek, küldd el a címüket...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég boebe
Kelt:
Kelt:

Ez a Göncölös csak az egyik kiadás, (nekem megvan kettőben is) és spec. a drágább.

Létezik egy küllemre nagyon gagyi kis papirkötés kb zsebnotesznyi méretben egy rajzolt szamurájjal a cimlapon. Ha erdekel utananezek, ki adta ki (azaz eloszedem a fiokbol :sor: )

Amúgy - mindamellett persze, hogy mindenütt alapműként emlegetik - mai szemmel elég pitinek is tűnhet: tele van ilyen apró alapigazságokkal, ld küzdelemben helyezkedj okosan, pl az ellenfeled nézzen a nap felé meg hasonlók. Egyszer tényleg érdemes elolvasni.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Sally
Kelt:
Kelt:

Ti vagytok Isten!

 

Képes voltam az elejétől elolvasni a fórumot, hogy ne ajánljak olyasmit, amit esetleg már (többen) megtettek... Ha mégis előfordul, nézzétek el. A megszólítást is... Bár nem vagyok teljesen járatlan scifiben, de én még csak most grokkolom Heinlein remekét, az Angyali üdvözletet... :lol:

 

És ami még nem volt:

Ambrose Bierce. Lovecraft honfi- és kortársa, azzal a külömséggel, hogy kevesebb az írásaiban a kimondhatatlan iszonyat, de talán több a feszültség. A Bagoly-folyó c. novelláskötetét nagyon megéri elolvasni annak, aki kedveli az effajta sötét, nyomasztó és furcsa sztorikat.

 

Ha már a "furcsaságoknál" tartunk, Jorge Lois Borges. Nagyon elvont, de a maga módján szórakoztató. Félelmetes spekulációk akadémiai komolysággal tálalva :) Bár teljesen más műfaj, de Pratchett leírása az Egyetem könyvtáráról engem kicsit Borgesra emlékeztetett.

(Pratchett is szivem csücske, dehát Őt már mindenki oda-vissza ismeri :D )

 

Okkult hajlamúaknak: Gustav Meyrincktől pl. a Gólem. Ha meg tudod emészteni, talán dobsz egy elnéző félmosolyt Szepes Máriának Vörösoroszlánostul.

 

(Elnézést mindenkitől, az utóbbi művésznőtől csak az említett kétfelvonásost olvastam, engem nem győzött meg. Mint regény, ízlés dolga, de "ezoterikus szemszögből": hogy írhat le pl. olyasmit (szó szerint értve), hogy "férfi lélek női testben", amikor a nemek csak a tesben érelmezettek, a lélek önmagában nemtelen - a rózsakeresztesek szerint, akiket elvileg propagálni akar... :D Mielőtt még átzavarnátok a kapcsolódó topikra, nincs több hozzáfűznivalóm a témához :D )

 

Ja, és persze a kedvencem, Hermann Hesse minden mennyiségben, és Umberto Ecco, bár gondolom őt sem kell bemutatni :lol:

 

További boldog új évet Mindenkinek.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Sally
Kelt:
Kelt:

Ja, és köszönet a fórumnyitó vampának a Passuth-ajánlást :lol:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Rorimack
Kelt:
Kelt:

Halihó!

 

Jé, azt hittem, hozzászóltam...

 

Na mindegy, akkor újra.

 

Szóval Szun mester művét a Terebess is kiadta, az icipici sorozatában, de akit csak a szöveg érdekel, az megtalálhatja a honlapjukon, s talán a MEKen is.

 

(a második kiadás a Budo kis könyvtár lenne? )

 

Sally: félig off, mármint főleg okkult téren:

"hogy írhat le pl. olyasmit (szó szerint értve), hogy "férfi lélek női testben", amikor a nemek csak a tesben érelmezettek, "

 

Michel Foucault járt utána egy érdekes esetnek, s az eredményeket "Herculine Barbin, más néven Alexina B." néven olvashatjuk.

 

Aki e kis könyvben pletykákon csámcsogást, pikáns kalandokat olvasna, az inkább ne is keresse, de a fenti lélek-probléma "kutatóinak" pár kellemes órát szerezhet.

(jószöveg könyvek, 1997)

 

 

Csak mérete és terjedelme miatt hasonló Stanis£av Lem legújabb magyar nyelvű remeke, a Szempillantás nevű félelmetes eszmefuttatása, korábbi "futurológiai" köteteinek újra- és továbbgondolása.

 

Bár bizonyos részleteibe szakmailaig talán bele lehetne kötni, mégis elképesztő, mennyire élesene, "lemesen" látja jövőnket, jelenünket.

 

A kötet meglehetősen borsos árú, s a könyvesboltban a scifi polc helyett a filozófiánál keressétek :lol:.

 

(Typotex, 2002)

 

Ja, és igen, Bierce-t olvassatok, jól :)

(a lefordíthatatlan Devil's Dictionary egy majdnem teljes kiadása, és néhány novella, valamint a fergeteges mesegyűjteménye letölthető a gutenbergről (eredeti nyelven))

 

R.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Sally
Kelt:
Kelt:

Rorimack: Thanx... :lol:

 

[Javítva: 2003.01.07 írta: Sally]

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Bala
Kelt:
Kelt:

Okkult hajlamúaknak: Gustav Meyrincktől pl. a Gólem. Ha meg tudod emészteni, talán dobsz egy elnéző félmosolyt Szepes Máriának Vörösoroszlánostul.  

 

Nem hallottam meg rola, kiado, kiadas eve, konyvesbolt, ahol megveheto vagy a cimed, ahol kolcsonkerheto? ;-)

Kivancsi vagyok ra, mar csak a Szepes Marianak kuldott felmosoly miatt is - ui en a Voros Oroszlant nagyon sokszor olvastam, es mindig egyre melyebbre es mellyebbre hatoltam. :aboci:

 

(Elnézést mindenkitől, az utóbbi művésznőtől csak az említett kétfelvonásost olvastam, engem nem győzött meg. Mint regény, ízlés dolga, de "ezoterikus szemszögből": hogy írhat le pl. olyasmit (szó szerint értve), hogy "férfi lélek női testben", amikor a nemek csak a tesben érelmezettek, a lélek önmagában nemtelen - a rózsakeresztesek szerint, akiket elvileg propagálni akar...  :D Mielőtt még átzavarnátok a kapcsolódó topikra, nincs több hozzáfűznivalóm a témához    :D )  

 

Nem tudom mi a a topic, ahol ezt kitargyalhatjuk, de elmondom, mint gondolok. :-)

Igaza is van, es nem is. Teny, hogy a lelek nemtelen es a testben nyeri el a nemi identitasnak megfelelo dolgokat... es ez igaz is es nem is.

Ugyanis a karma szerint azert lesz valaki no,hogy olyan tapasztalatokat szerezzen, amelyeket noi testben kell megelnie. Ha valaki "ferfi lelek noi testben", ott a karma olyan modon nyilvanul meg, amelyet csak egy teljes tobb letidot ativelo vizsgalattal erthetunk meg. - szerintem.

 

persze tevedhetek is :szent:. Erdekes, en a fenti mondatot eszre sem vettem a konyvben.

 

Bala

ps: sose gondoltam, hogy ezt egy rpg.hu forumon fogom leirni. :D

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég Fereste
Kelt:
Kelt:

kíváncsi vaok mien lehet az a könyv, amely után egy félmosolyt dobhatok a Vörös Oroszlánnak és Szepes Máriának.. asszem ennyivel nem intézhető el SzMária. rengeteg könyvét olvastam, köztük a Vörös Oroszlánt is, és az az egyik kedvenc könyvem. ha sikerül, beszerzem ezt a Gólemet is, de hogy egy félmosollyal nem fogom elintézni SzMáriát az biztos >:szent:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Derhelm
Kelt:
Kelt:

Sally, véleményem szerint azért a két könyv nehezen összehasonlítható, a témájuk különbözik. Nekem is jobban tetszik ugyan a Gólem, de azért a Vörös Oroszlán se rossz...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég deutschepunk
Kelt:
Kelt:

Na erre aztán tényleg kiváncsi lettem.... :(

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Failure
Kelt:
Kelt:

Üdvözlet!

 

Remek a topic, csak győzze mindenki olvasni a felsoroltakat. :)

 

Mondok pár könyvet én is, bár gyanítom messze lesznek a fantasy/sf vonaltól, mivel ott már nem sok minden jut eszembe, amit ne írtatok volna:

 

Arthur Herzog-tól: Delej, v. Földmoraj, v. Hőség, v. Rajzás (de bármely más munkája: 17 nap rettegés, Cet, A forgácsoló gyilkos, A kos jegyében)

A zárójelen kívül említett művek sajátossága, hogy egyfajta katasztrófa regények: mind egy-egy valós veszéllyes fenyegető katasztrófa típust dolgoz fel, amolyan mi lenne ha... stílusban. A dologban az a jó, hogy az úriember minden esetben lelkiismeretesen utánajár a dolgoknak, vezető tudományos szakemberekkel konzultál, nem ritkán évekig készülve egy könyvre. Sok könyvéből film is készült, bár ez szvsz mind másodosztályú selejt és nem ér a könyv nyomába egyik sem.

A zárójelben megadott címek csak annyiban különböznek az előbbiektől, hogy nem katasztrófákkal foglalkoznak, de hasonló körültekintéssel készültek. Tehát pl megtörtént gyilkosságot dolgoz fel, minden tárgyi írásos bizonyítékot figyelembe véve, az író minden tanúval beszélt, minden bírósági jegyzőkönyvet átrágott stb. Tehát Herzog úr munkája figyelemreméltó tárgyszerűsége miatt.

Ráadásul sok régebbi kiadású könyve olcsón beszerezhető antikváriumoknál. Az utóbbi években a LAP-ICS adta ki, ami szintén garancia az olcsó, leértékelt példányok beszerzésére. :D

 

Más:

Nem került szóba eddig Robin Cook se. Bár hosszú távon unalmas, sok könyve egy kaptafára készült, pár remek darab szvsz mégis akad köztük.

Ilyennek gondolom az Inváziót, és a Járványt.

Bár lehet, hogy az utóbbihoz csak azért tagaszkodok, mert ezt olvastam először tőle, és maradandó élmény.

Az Invázió ellenben mindenképpen érdekes elképzelés egy esetleges földönkívüli invázióról. Tul. képpen ez egy sf regény, s szerintem kifejezetten érdekes! Bár hozzáteszem, tipikus Cook regény, tehát nem kapkodja el a dolgot... Szerintem ilyen szempontból Cook Kingre hasonlít, jól el tud szöszmötölni. Ebből szintén készült asszem 2 részes TV-film, nem túl jó, amolyan közepes.

Mindkettő IPC gondozásában jelent meg 90-es évek végén...

 

Randall Wallace: Rettenthetetlen

Gondolom ezt nem kell bemutatni. Könyvben is van olyan, mint filmen... No comment.

LAP-ICS kiadás. Láttam már magyarországon eredeti angol kiadását is kószálni.

 

Mary Shelley: Frankenstein

Aki nem olvasta, nem tudhatja, miből maradt ki. Szerintem rettenet jó, a filmek meg sem közelítik. Az egész szerintem szörnyen nyomasztó...

azt hiszem legutóbb Szukits adta ki.

 

Tudnék még mit írni, de akkor mi marad legközelebbre? :) Úgyhogy egyelőre ennyi...

 

Jah! Padre Aldo-nak csak annyit, hogy rendelkezek egy Lopakodó árnyak antológiával. :lol: :(

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Baalzebub
Kelt:
Kelt:

Sziasztok!

Aki még nem olvasta volna, az nézzen utána Chaucer Canterbury mesék című művének...sokat nem akarok írni róla, kicsit Dekameron szerű, de nekem sokkal jobban tetszett.

Ezen kívül nem tudna valaki útba igazítani? Annak idején latinórán olvastunk a Dekameron és a Canterbury mesék történeteihez hasonló sztorikat. A szerző római, a sztorik pedig kifejezetten durvák - főleg a dekameronhoz képest. A kérdés: nem tudjátok véletlenül, ki lehet a szerző?

Ja és olvassatok limeringeket! :(

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Baalzebub
Kelt:
Kelt:

Ajánlom hogy olvassatok könyveket!

 

Bocs :(

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Soloviel
Kelt:
Kelt:

Baalzebub!

A Geoffrey Chaucer The Canterbury Tales tényleg jó, főleg óangolul! Baalzebub olvastad már óangolul?

Ajánlom!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég SzelesiS
Kelt:
Kelt:

Érdekes próbálkozás a fantasztikum/szürreális keveredésére Vidaltól "A Smithson pincéi". Ajánlom mindenkinek, aki kíváncsi egy alternatív történelemre, halott elnökök és halott katonák beszélgetéseire, élő viaszbábúk kalandjaira a Smithson pincéiben. :D

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vendég vmke
Kelt:
Kelt:
Ja és olvassatok limeringeket!   :D

 

Limerick.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Baalzebub
Kelt:
Kelt:

Sőt limerik. Nade igazad van, mea maxima meg minden :D

De ha már itt vagyok, ajánlok:

Dolák-Saly Róbert: Madáretető

Asszem a név alapján nem kell hosszas fejtegetés, aki kíváncsi a kis Bornemissza fiúra aki nem fogadja el a kakaót a skinhead pincértől, mert annak belelóg a hüvelykujja, vagy az agyműtéten átesett törökökre (az egyiknek még spriccel a vér az agyából), winettoura és a két bátor férfira akik letartóztatták a sivatagot, az nézzen utána.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

alvara
Kelt:
Kelt:

Anne Rice munkái a legjobbak számomra.

 

Ha valakinek megvan az Interjú a Vámpírral és/vagy a Lestat a vámpír, és már nem olvassa őket, én szeretném megvenni, mert annak idején, amikor olvastam, csak kölcsönbe kaptam.

 

Üdv!

Alvara Morrigan

 

:D

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Montanus
Kelt:
Kelt:

Üdv Néktek!

 

"Apropos", limerik.

Ha így magyarosan is tetszik a műfaj, kezdetnek mindjárt itt a Magyar badar c. kötet (300-as gyűjtemény nagyjainktól és kevésbé nagyjainktól, a többsége nem is rossz) és Gergely Ágnestől a (ha jól írom) Pampóné könyve, ez utóbbi szerintem manapság már inkább könyvtári tétel.

 

Kellemes röhögcsélést, és egyéb szórakozásokat!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Soloviel
Kelt:
Kelt:

Szevatok mindenki!

 

Ajánlanám a Rejtő Jenő könyveket mindenki figyelmébe!

Igaz, nem a fantasy-műfajba tartoznak, de az elhangzott könyvajánlatok egy része sem ebbe a műfajba tartozik!

Szerintem rohadtúl jók, kalandosak és nagyon szórakoztatóak is!

 

Köszönöm figyelmüket!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Redguy
Kelt:
Kelt:

Én meg ajánlom figyelmedbe Soloviel a pont ( .) nevű írásjelet.

Nem óangol ugyan, de néha hasznos. :D

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Soloviel
Kelt:
Kelt:

Kösz "vörösfiú"!

Legközelebb . teszek!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy felhasználói fiókot, vagy jelentkezz be

Megjegyzés írásához felhasználói fiók kell

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új felhasználói fiókot közösségünkben.

Új felhasználói fiók létrehozása

Belépés

Van már felhasználói fiókod? Lépj be itt.

Lépj be

Magazin

Az LFG.HU az RPG.HU jogutódja. Az RPG.HU a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma által jegyzett magazin. Nyilvántartási szám: 3.4.1.1467/1999.

© Copyright 1997-2010 RPG.HU, 2010-2021 LFG.HU - Minden jog fenntartva

Kik vagyunk

LFG: Looking For Group - csapatkeresés közös játékhoz. Az RPG-s rövidítés azonban nemcsak szerepjátékos csapatoknak szól. Oldalunk a kártyák, társasok kedvelőitől az SF-F irodalom szerelmesein át minden játékosnak szól.

×
×
  • Újat készíteni...