Ugrás a tartalomra
Dragon
LFG.HU Fórum
Wiseman

Csinálj Jobbat Festőverseny


Oker

Ajánlott hozzászólások

Oker
Kezdés dátuma
Kezdés dátuma

Sziasztok,

 

új FESTŐVERSENYT indítunk a TLK Egyesület szervezésében, melynek neve: "Csinálj jobbat!"

 

A verseny célja:

Egy, a Games Workshop által forgalmazott, megszokottá vált műanyag figura látványosabbá, különlegesebbé, fantáziadúsabbá tétele, a nevezőre bízott, egyéni mértékben megtartva a modell funkcionális lényegét, önálló szépségét.

 

A verseny menete:

Minden forduló alkalmával a TLK biztosít egy többdarabos, műanyag-figura dobozt, melyet a nevezők közt szétoszt. Mindenki annyi alkatrészt kap, amennyi egy darab figura elkészítéséhez elegendő. Ezt az egyetlen egy figurát kell a kezdéstől számított legkevesebb hat naptári hét múlva bemutatni, az előre kihirdetett TLK nyílt napon.

Ezen időpontban jelenlévő figurák közül választja ki a független zsűri - mely fordulóról fordulóra változhat - a legjobbat. A büszke nyertes a dicsőség fényének árnyékában megkapja a doboz maradék tartalmát, melyet későbbi konverzióihoz, diorámáihoz bőszen használhat, valamint:

Eldönti, melyik GW-s műanyag doboz szolgáljon a következő forduló alapanyagaként. (WHFB, 40K)

 

A részvétel feltételei:

1, Jelentkezz e-mailben a lent írt határidőn belül a szervezőknél.

2, Fizesd be a megrekkentő összegű nevezési díjat, mely a kijelölt doboz összege, szorozva a szükséges dobozok számával, elosztva a nevezők számával.

3, Tartsd be a verseny szabályait.

 

Egy füst alatt leírjuk az első fordulót, amely egyben a példa is.

Az első forduló jelentkezési határideje:

November 18, vasárnap, 23:59

Az első forduló témája:

"Csinálj jobb Black Orc-ot!"

Az első forduló nevezési díja:

5050 HUF (a doboz teljes ára, 10 figura van benne) / résztvevők száma.

Tehát ha 8-an nevezünk, akkor elég 1 doboz, tehát 5050/8= 630 HUF

Ha és amennyiben 13-an nevezünk, akkor már 2 doboz kell, tehát 10100/13= 770 HUF

Hogy pontosan mennyi a nevezés, a határidő lejárta után azonnal felkerül a fórumokra.

A modell alkatrészeit a nevezési díj ellenében kapod meg a TLK-ban, a határidő lejárta után meghirdetett időpontban.

Az első forduló díja a doboz(ok) fennmaradó alkatrészei.

Ha 8-an neveztünk, akkor 2 Black Orc, és minden egyéb. (Fejek, fegyverek, kiegészítők, nők, pénz, hatalom..)

Ha 13-an neveztünk, akkor 7 Black Orc, és minden egyéb. (Fejek, fegyverek, kiegészítők, nők, pénz, hatalom..)

...és persze a dicsőség azon manifesztuma, hogy megmondhatja, mit fessünk legközelebb.

 

A verseny szabályai:

Rakd össze, ha akarod, konvertáld meg, fesd ki, hozd el, trécselj a népekkel, dicsekedj milyen klassz technikákat használtál, zsörtölődj azon, hogy, beszáradt az egyik festéked. Szólj a haverodnak, aki nem nézi a fórumot, hogy milyen király új verseny van.

 

A konvertálásról:

1, Tartsd a figurát a kapott talpon! Figurád, - mely egyre vaskosabb szálakkal szövi magát szívedhez - csinálhat bármit, állhat bármilyen pózban, de el kell hogy férjen a saját - játékszabályoknak megfelelő - talpán.

2, Az adott világ hátterének megfelelően bárhogyan kiegészítheted, fúrhatod, faraghatod a modellt, nyugodtan rakhatsz hozzá, vagy vehetsz el belőle.

3, Ha nagy, látványos környezetet szeretnél neki fabrikálni, építs nyugodtan diorámát - display base - de ne legyen nagyobb alapterületű egy CD korongnál. Lehet szögletes, nyugi. Fontos, hogy ki lehessen venni a modellt talpastul a diorámából, mivel elsősorban a figura, másodsorban annak bemutatása, környezete a mérvadó.

4, Ereszd szabadjára bizarr és meggyötört fantáziád hétköznapok szürkeségét legjobban gyűlölő foszlányait, és Csinálj Jobbat!

5, Kérdezz nyugodtan.

A festésről:

1, Nézegesd a coolminiornot.com-ot, Googlizz, értekezz klubtársaiddal, fórumozz. Nincsenek előre kiírt kritériumok, adj bele mindent, légy igényes munkádra.

2, Kérdezz nyugodtan.

 

Itt nevezz:

csinalj.jobbat@gmail.com

 

Szervezők:

Hollós "Ezt is én Festettem" Ádám (Oker) :rohog: Agócs "Kitartás és Festés" András (Metálfi) :dilis:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Melezor
Kelt:
Kelt:

GYÖNYÖRŰ!

 

Végre valami igazi közösségi program! A klubnak nem kerül pénzbe, az embereket összehozza, örömöt és lelkesedést szerezve hobby-társainknak, meg némi fáradságot a T. szervezőknek... :rohog: Nagyon tetszik az ötlet! Gratulálok! :dilis:

 

(OFF)Remélem ahhoz, hogy megkapjam a hozzávalókat és bemutassam a végeredményt nem kell klubtagságot is váltanom, elég a nevezési díj(/OFF)
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Konrad
Kelt:
Kelt:

A modellt amit kifestünk, a végén miután a bírák döntenek a győztes szerencsés személye felől, megtarthatjuk? :rohog:

Vagy a klubba lesznek kitéve, valamilyen szép vitrinbe?? :dilis:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Zotyo
Kelt:
Kelt:

Szervusztok!

 

Mivel Black Orkról van szó, a szépen festett figurák beépülnek az én saját ork&goblin seregembe, a kevésbé szép figurák meg szintén. :dilis:

 

Emberek, ha lehet, 25-en nevezzetek, ugyanis ennyi főből áll az osztagom. :rohog:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Oker
Kelt:
Kelt:

Hello!

 

-Nem kell TLK tagnak lenni a nevezéshez. Többek közt ezért is próbáljuk a nyílt napokhoz igazítani a verseny menetét.

 

-A kész modellt természetesen megtarthatod (ha másért nem, hát fizettél érte.. :drool:) a nyertes csak a megmaradt bitzeket és figurákat kapja meg.

 

-Az, hogy hazaviszed, vagy szereztek a klubbtársakkal egy szép vitrint, és trófeagyűjtés jelleggel a klubban tartjátok őket, szubjektív döntés - és egy egész jó ötlet. :lancoskutya:

Szó mint száz, a figura eredményhirdetés utáni sorsáról nem dönt más, csak te.

 

Nemsokára csinálunk egy FAQ-t is, amit felrakunk valahova, mivel sok jó kérdés érkezik privátban is.

 

O.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Metalfi
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

Kösz szépen, Okeré az érdem én csak a félművelt segéderő vagyok :drool:

A többit már az Ő tollából :para:

 

GYÖNYÖRŰ!

 

Végre valami igazi közösségi program! A klubnak nem kerül pénzbe, az embereket összehozza, örömöt és lelkesedést szerezve hobby-társainknak, meg némi fáradságot a T. szervezőknek... :) Nagyon tetszik az ötlet! Gratulálok! :lancoskutya:

 

(OFF)Remélem ahhoz, hogy megkapjam a hozzávalókat és bemutassam a végeredményt nem kell klubtagságot is váltanom, elég a nevezési díj(/OFF)
szerkesztette : Metálfi
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Metalfi
Kelt:
Kelt:

Ellenben, viszont a ZotyÓrk sereg önsegélyező alapjába szívesen várjuk a kész pályaműveket felajánlásra :lancoskutya:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Jonny_Silverhand
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

szeretnék nevezni!

Mikor van black ork leadási határidő??

szerkesztette : Jonny Silverhand
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Metalfi
Kelt:
Kelt:

Ahoi,

 

Nos, a nevezéshez küldj egy emailt a csinalj.jobbat@gmail.com -ra, a kiírás szerint.

A leadási határidő várhatóan január eleje lesz, november 18-tól várhatóan minimum 6 hétre. Pontos dátumot a jelentkezések lezártával tudunk majd közölni :)

 

Bandi

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Oker
Kelt:
Kelt:

Ejj... :nemertem:

 

ezt nem hiszem el, tudjátok, srácok, ki jelentkezett festeni?

Mindenki tippelhet egyet, egy évek óta nem látott, nagyhajú, nagyszakállú, repülés-fanatikus káoszjátékos diszgráfiás ismerősére. :gonosz:

 

Csinálj Jobbat! Festőverseny

Connecting People

 

:normaalis:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Melezor
Kelt:
Kelt:

Azért tudok kire gondolni, mert tegnap 2 v. több topicba is belep*fázott :normaalis: Dasco?

 

Üdv, Jézus

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Zotyo
Kelt:
Kelt:

Jah, és erről eszembe jut Gálvölgyi örökbecsű vicce arról, amikor az állatok megválasztják a nyúlt az erdőben a királynak.

 

"És a nyúl! El-szem-te-le-ne-dett-tt! Be-le-harapott a tirgirs... feneke-be..."

 

Szóval Dasco elszemtelenedett, és beleszólt mindenbe, ami éppen aktív volt. Amúgy már nem szakállas, talán benőtt a feje lágya, ez a gondozatlan ál-ZZ Top szakáll már amúgy sem májer.

 

Amúgy jelentkezek én is, pont hiányzik egy Black Ork a 25-ös regimtentből, majd ez a baba lesz az utolsó.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Metalfi
Kelt:
Kelt:

Zotyó, küldj egy emilt a csinalj.jobbat@gmail.com-ra és el lesz fogadva a nevezés :)

Győző, szintén tégy így :D

 

T. érdeklődők, a jelentkezés vasárnap éjfélkor lezárul, tessék döntési helyzetbe kerülni a hezitálóknak, az elutasítóknak újra átgondolni, a jelentkezetteknek meg melegíteni az ecsetet és a szikét :)

 

Bandi

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Oker
Kelt:
Kelt:

Drága barátok, ismerősök, család!

 

5... 4... 3... 1... Offblast!

A nevezési határidő ezennel lezárult, örök háló és köszönet a lelkes nevezőknek, valamint ezer kartács és pokol a lusta disznók nyakába, akik nem akarnak még festeni. Azért senki ne bánkódjon, az elkövetkezendő fordulókat megtapasztalván, előreláthatólag a komplett hazai Warhammer kör a mi festőversenyünk brilliáns és fenomenális mivoltát fogja zengeni, és akkor már a kissé bátortalanabbak is kedvet kapnak nevezni. Ha nem, akkor hozom a baltát.

 

Az első fordulón nem kevesebb mint 9 tehetség fogja egymásnak feszíteni technikai tudását és kreativitását, hogy eldőljön, ki csinálja a legjobb Black Orcot hetedhét határon.

 

A nevezési díj így nem kevesebb mint: 560 jó magyar pengő.

 

Az alkatrészek kiosztását valamint a nevezési díj befizetését a november 24-25-i Nemzetközi Versenyen terveztük. Ha ez bárkinek nem felelne meg, kérjük jelezze az emailcímünkre, és vele egy személyes találkozó keretein belül megoldjuk a cserét.

(Talizunk meló vagy suli után a téren, oszt' biznic, kapish?)

 

A leadási határidő azonnal jelezve lesz, amint pontos dátumot tudunk mondani.

 

Köszi,

O.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Zotyo
Kelt:
Kelt:

Én már most jelzem: nem jó a nemzetközi verseny, mert nem fogok elmenni rá. Cserébe megtalálható vagyok a klubban, súzzatok rám ott valami alkatrészt.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Oker
Kelt:
Kelt:

Kedves Zotyó, pont ez fog történni. :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

  • 2 héttel később...
Metalfi
Kelt:
Kelt:

Nedves kezű kartársak :sor:

 

Tekintettel arra, hogy mostanra már mindenki megkapta az alapanyagot, így kihírdetjük az első forduló befejezésének várható dátumát:

 

A 2008-as év első TLK nyíltnapjára kell a kész pályaműveket bemutatni. Nem előbb, nem később. Aki ott van elbírálásra kerül, aki nem az jelentkezhet a következő fordulóra és nekifeszülhet a munkának egy másik alanyon (babán) :rohog:

 

Az első TLK nyílt nap várható időpontja január 3. hete. Közelebbit majd akkor, ha már dátumra pontosan kiderül a tényállás fennforgása :nuke:

 

Kitartás és Festés :sir:

 

Bandi

Link a témához
Megosztás más oldalakon

  • 2 héttel később...
Oker
Kelt:
Kelt:

Na helló fiúk-lányok!

 

Hogy haladtok? Nem veszett még el nagyon a lelkesedés? ;)

Én ma fejeztem be a diszpléj béz építését, most szárad rajta az alapozó. Egész csini lett. :P A konverzió lassan kész, de nem vagyok vele még teljesen kibékülve... igaza volt az avatottabb kollegáknak, tényleg nem 100%-os a láb, ha nem figyelünk oda. Bocsi a szervezés nevében, de fogjuk fel tanulópénznek. Legközelebb körültekintőbbek leszünk. :) Szóval a bicebócaságán kell még valamit javítanom a srácnak...

Nomeg hogy mi legyen a színvilága, arról még dunsztom sincs...

 

Ti? :D

 

O.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Melezor
Kelt:
Kelt:

Legalább az elképzelésem már megvan ;) Reszelés OK, ragasztás kész. Green stuff majd most következik... színséma kitalálva :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Fattyu
Kelt:
Kelt:

Ő, az enyém zöld lesz... ;)

 

Tényleg: Milyen színű az ork vér?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Melezor
Kelt:
Kelt:

Fekete?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Zotyo
Kelt:
Kelt:

Szervusztok!

 

Van egy ötletem: akárki is nyeri meg a versenyt, a következő fordulóban legyen ő a zsűri. És ez így folytatódhat.

 

Színséma és konverzió: nézzetek szét a coolmini or noton.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Oker
Kelt:
Kelt:

Nem rossz ötlet Zotyó, de nem igazságtalan? Elég nehezen tudom elképzelni, hogy valaki zsűri is, és fest is. Aztán meg ha szeretne festeni, miért toljunk ki vele, hogy: te most nem versenyezhetsz, neked most döntened kell? ;) Főleg az után, hogy olyan fényesen szerepelt az előző fordulón...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Zotyo
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

Oker, ne add a kincstári hülyét. :P Nyilvánvaló, hogy az aktuális zsűri nem vesz részt a versenyben. Festhet és modellezhet, de csak versenyen kívül. Ez annyira magától értetődő, hogy nem is értem, miért kellett megkérdezni. ;) :D

 

Kitolásnak meg nem kitolás, legalább a többieknek is lesz esélyük nyerni. Kéthavonta. :)

szerkesztette : Zotyo
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Oker
Kelt:
Kelt:

Megmondom őszintén, nekem nem jön be ez az ötlet. Azért nem, mert megszivatja a nyertest, ahelyett, hogy jutalmazná.

Ám az egész verseny zászlaján a "for the people" felirat díszeleg, abban én benne vagyok, hogy ha akar egy nyertes zsűrizni, meg legyen engedve neki, mindamellett, hogy semmi nem kötelezi rá.

 

Konzultálok a marketing és logisztikai department managerével. ;)

 

O.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy felhasználói fiókot, vagy jelentkezz be

Megjegyzés írásához felhasználói fiók kell

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új felhasználói fiókot közösségünkben.

Új felhasználói fiók létrehozása

Belépés

Van már felhasználói fiókod? Lépj be itt.

Lépj be

Magazin

Az LFG.HU az RPG.HU jogutódja. Az RPG.HU a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma által jegyzett magazin. Nyilvántartási szám: 3.4.1.1467/1999.

© Copyright 1997-2010 RPG.HU, 2010-2021 LFG.HU - Minden jog fenntartva

Kik vagyunk

LFG: Looking For Group - csapatkeresés közös játékhoz. Az RPG-s rövidítés azonban nemcsak szerepjátékos csapatoknak szól. Oldalunk a kártyák, társasok kedvelőitől az SF-F irodalom szerelmesein át minden játékosnak szól.

×
×
  • Újat készíteni...