Ugrás a tartalomra
Dragon
LFG.HU Fórum
Wiseman

Budapest-Kamarilla live


BePe

Ajánlott hozzászólások

BePe
Kezdés dátuma
Kezdés dátuma

megnyitva

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Metod1
Kelt:
Kelt:

Szép napot mindenkinek!

 

A topicot - mint ahogy az a címéből egyértelmüen kiderül - a budapesti több szálon haldokló vampire live-ok megmentésére, újjászervezésére vagy akár teljes új rend kialakítására kívánom felhasználni. Több szerintem potenciális játékos-/ mesélőforráshoz elküldöm ennek a fórumnak a linkjét, hátha.

 

Kéréseim, ha segítő szándék csillan valamelyikőtökben:

 

- Küldjétek el a fórum linkjét, ha valahol érdeklődésre számíthat az (más forumok, messenger programok, pm-ek)

- Szervezéssel, csapatépítéssel, Igényekkel, kapcsolatos hozzászólásokat ide a fórumba várnék

(igények alatt elsősorban: akarunk-e crossovert, akarunk-e függetleneket, sabbatot, vérvonalakat stb...)

- Szervezői jelentkezést pedig a tintakez-kukac-gmail.com-ra, "VAMPIRE" témamegjelöléssel, gyakran használt msn, skype és/vagy telefon elérhetőséggel, kormegjelöléssel, és rövid leírással hogy miben szeretnél segíteni (amik nekem pl. eszembe jutnak: külön ember, játékosszervezésre, -koordinációra, sztoriszál kiagyalásra, világkép figyelésre és wodba ültetésre (pl figyelni a híreket, politikát, pénzügyet) , ill. weboldal+fórum rendberakásra +akármi)

 

Hajrá.

Wyck

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Setale
Kelt:
Kelt:

Hogy a pesti live több szálon haldoklik?

Ez új infó, én úgy vettem észre, hogy a játék pörög.

 

Mindenesetre jeleztem a szervezőinknek, aztán majd reagálnak.

 

Üdv:

KK

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Metod1
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

Setale: két óra alatt több lecsszst kartam sztem live-val kapcsolatban, mint egész életemben eddig. Többek mondották hogy dehát megy a live, többek, hogy már három éve sabbat-live lett, és egyesek jelentkeztek is hogy télleg érdeklődnének az újítás iránt, mert már gondollkodtak ők is ezen, mert télleg jó lenne újra valami formába önteni. Természetesen ez is két teljesen másik csoport volt az általam ismertektől...

 

És éppen ez az amiről beszélek. Így nagy hirtelenjében:

-Két működő játék van BP-n amiről most szereztem tudomást (Setale köre+ Oghus ismeretséki köre)

-Plusz egy sabbat live (Fekete Gábor úr körül, bár ezzel nem tudom mi van)

-Egy vegyes WOD

-A budapest.amaranth.hu oldalához kapcsolódó, most vasárnap állítólag végleg összedölt, általam haldoklónak titulált játék. (Nocturnus csoport)

 

Beast: Kérlek a közérdekü reakciót, vélaményt ide írd a fórumba!7-8 emebrt és az ezek (remélem még talán további) szervezésére való hajlandóságot is örömmel fogadtam. U2U-dra itt válaszolva: - a kérdés az a "mégis milyen live-ot gondoltam"- bármilyet. Részben éppen ezért nyittottam ezt a témát, hogy megbeszéljük mire van igény. Következzen az én véleményem, akár erre akár nemerre kérnék reakciókat, a felmerült nézeteltéréseket, mnagyából egy hónap mulva (az láthatóan aktív vitapartnerekkel) szavazásra bocsájtjuk.

Pártolom a tisztán kamarilla live-ot.

Sabbatos, független, vagy alternatív vérvonalakat, egyéb "fajokat" játékossal szerepeltetni, sztem lehessen, de keveset, erősen szabályozva.

Szerintem a játik zárt, és esetenként nyílttéri is legyen.

Ideális létszámnak az 50-et tartanám, ebből 30-35 kamarillás budapesti székhelyű vértestvér a többiek NPC-k egyéb karakterek, epizódszerepek (PC)

szerkesztette : Metod1
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Armis
Kelt:
Kelt:

Újabb lecseszés, csak hogy én se maradjak el:P A Fekete Gábor köré tömörülő lájv az leginkább a Gabriel és körém tömörülő, mivel mi ketten szervezzük, ill az utóbbi időben én aktívan. Egyelőre még semmi nincs belőle, mivel szabályrendszert készítünk, illetve gondolkozunk, hogy milyet is kellene csinálni... Én leginkább a vamp crossoverre szavazok, de eleinte mindenképpen Kamarillára.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Solyomvari
Kelt:
Kelt:

Metod1:

 

Setale köre és Oghus köre (és Deadman köre, ha már itt tartunk) voltaképpen ugyanaz, melynek a főszervezője - többé kevésbé, és jobb híján - én vagyok. Bár folyamatosan vannak fellendülések és hullámvölgyek, de a játékunk sok éve működik.

 

A nocturnus/amaranth társasággal néhány éve váltak külön az útjaink, előzőleg együtt játszottunk. Sajnálom hogy így alakult, de miután minden mesélőben és minden játékosban másképpen él a WoD, ők másképpen szerettek volna játszani. Sokakat a mai napig jó ismerősömnek tekintek, de kevéssé hiszem, hogy bár be is dőlt a játékuk, örvendezve csatlakoznának hozzánk.

 

Egy szabbatos live-hoz viszont mi nem csatlakoznánk nagy hévvel. Ennek több oka is van, kezdve attól, hogy a szabbat filozófiáját nem kifejezetten tartjuk live-os formában megjelenítendő témának, egészen addig, hogy többen közülünk nem a "festett hajú, bőrkabátos fiatalok, vassal az arcukban" kategóriát képviseljük a való életben, és messzire el akarunk kerülni a főnökünkkel egy igen kínos beszélgetést a szerepjátékok lényegéről.

 

A vegyes WoD-ban látok fantáziát, de a szervezése annyi problémát vet fel, hogy hobby szinten megoldhatatlannak tartom. Ha valóban olyan bázisa van ennek a szervezkedésnek, hogy hivatalos szervezetté válva el tudjon tartani egy vagy több "hivatásos" szervezőt, érdemes lehet belevágni.

 

Minden baja és betegsége ellenére mi évek óta folyamatosan működtetjük a live-ot, és örülök hogy más is szereti ezt a játékot. Első körben nem vagyok ellenére egy egymás felé való nyitásnak, közeledésnek, egyeztetéseknek, de a hurráoptimizmust kerülném. A pesti live évtizedes múltra tekint vissza, ami azt jelenti, hogy egy ilyen összeborulás alkalmával felbukkanhatnak akár évtizedes személyi ellentétek is, nem szólva az egészen újkeletű konfliktusokról, mondjuk a WoD eltérő felfogása miatt. Kerülném továbbá azt is, hogy hirtelenjében ugorjunk egymás nyakába, és egyesüljünk. Először csak beszélgessünk arról, hogy mit és hogyan szeretnénk! Jobb a monarchia, mint az anarchia.

 

Ha mindezeket figyelmen kívül hagyod, félő hogy csak egy újabb haldokló szál lesz a megmozdulásodból, ami kár lenne.

 

Az msn címemet küldöm pü-ben.

 

Üdvözlettel:

Syd

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Metod1
Kelt:
Kelt:
Setale köre és Oghus köre

Kétségtelen, hogy Setale nem tudtam hogy hova tartozik... akkor minusz7 [Deadman:D]

Egy szabbatos live-hoz viszont mi nem csatlakoznánk nagy hévvel

Mint említettem (ugye említettem?) szerintem sem megoldható a sabbat liveon. Kb ebben egyetértünk. De biztos vagyoik benne hogy nem kell minden sabbat karaktertől elzárkózni csak mert sabbat. Inben is ki lehet sztem valahogy olyan szabályozást hozni, hogy normális és inkább szervezkedő-intrikáló-marionettezó sabbat ellenségek legyenek, semmint szörnyetegek. Pl valami mage vagy matuzsálem aki leszrja a sabbatot amíg a látszat, maskarádé akármi rendben van. Sztem az enyémnél több mesélői fantáziával alkotott sötétség világával, korlátozva játszhatóvá lehetne akár a sabbatot is tenni valamennyire. Sztem minnél játszhatóbbat kell, minnél kevesebb fasizmussal :). De én is a 90%ot támogatom kamatilla játékos arányban.

 

Első körben nem vagyok ellenére egy egymás felé való nyitásnak

Ez a lényeg. Nézzük meg mit lehet kihozni. Sztem ti is jobban szeretnétek egy 7 nél több fős kamarillát, változatos NPCkkel, epizódszereplőkkel.

 

Továbra is várom a kreatív hozzászólásokat itt, ill leveleiteket (na jó jöjjenek a spam-ek) a tintakez@gmail.com -ra,

Link a témához
Megosztás más oldalakon

DeadMan
Kelt:
Kelt:
Sztem minnél játszhatóbbat kell, minnél kevesebb fasizmussal :).

 

Hmm... Lehet, hogy az én hibám, de ebből az egy mondatból többet szűrtem le mint amennyit szerettem volna. Megtartom magamnak.

 

További kellemes estét mindenkinek.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Nazze
Kelt:
Kelt:

Üdv Mindenkinek!

 

Csak mint Golem, én is oly sokmindent olvastam még ki az előző hozzászólásokból! :D

Talán szívesen írnék sok gondolatot mind a régi idők Live-jához, az Amaranth csoporthoz, a Sabbat Live-okhoz, a matuzsálemek és mage-ek crossover meséléséhez s drága Armis lánykám fáradságos munkájához is! Ami azonban bizonyos, még egy oly, a fővároshoz mérve kicsiny városkában is képes volt több társaságra szakadni a live-ozók hol békés, hol békétlen köre, mint szülővárosomban: Miskolcon. Így nem lenne csoda, ha Pesten s Budán jó féltucat szerveződés is működhetne egyszerre!

Én ezúton kívánok sok sikert a leendő új zászlóhordozóknak, s a megfáradt veteránoknak egyaránt! :)

Valamint biztosítom továbbra is odaadó támogatásomról s együttműködésemről Sydet, Golemet s vidám kis csapatukat, valamint az Országos Live megmaradt ( konzervatívista ) "Monarchistáit"! :D

 

Tisztelettel:

 

ViK

 

May the Blood be with You! :D :)

OBEY!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Oghus
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

Most lehet páran útálni fognak (lehet a "saját csapat"-omban is), de még mielőtt elharapóznak a dolgok, kifejteném a véleményem és a tapasztalataim. Az enyémek. Egy emberé, semmi több... még csak azt sem mondhatom, hogy ősliveosé, mert már bőven volt live, mikor beszálltam. Nem képviselek egyetlen csoportot sem most ezzel, semmilyen oldalt, csakis magamat. Kéretik ennyiként kezelni. Nem többként, nem kevesebbként.

 

Amit a szerepjátékból (sok egyéb közt) megtanultam, az egyrészt az, hogy a WoD-ról alkotott képe az embereknek meglehetősen sokszínű, ami tekintve, hogy egy képzeletbeli világ, szerintem normális jelenség - és pozitív dolog.

Másrészt az, hogy az emberek hajlamosak a sajátjukat az egyetlen épkézláb koncepcióként látni és enyhén lekezelni bármilyen más hozzáállást.

Ilyenkor mindig eszembe jut az összes White Wolf könyvben leírt vastagbetűs Aranyszabály: első a szórakozás. Minden más csak utána jön. - Márpedig szórakozni sokféleképp lehet és mindenki másképp szeret.

 

Úgyhogy please, a rejtett jelentések keresését, a burkolt célozgatásokat és a sznobizmust hagyjuk meg a játékon belülre. A karaktereink a vámpírok nem mi...

 

Nem mondom, hogy nem szeretnék megint olyan bálokat, ahol 3-jegyű számban mérhetőek a résztvevők és 2-jegyű számban a városok, akik képviseltetik magukat (sőt, nagyonis szeretnék :)). De ehhez szvsz először az kell, hogy emberileg jól kijöjjünk egymással. Márpedig ahhoz a fent említett dolgok nem tesznek igazán hozzá.

 

Ennyit akartam...

 

Üdv!

Oghus

Link a témához
Megosztás más oldalakon

ParaGrafus
Kelt:
Kelt:

Helló mindenkinek!

 

Páran ismertek már régóta, Luna vagyok, és megéltem/megszerveztem már pár Live-egyesítést (kb az elsőtől a Nocturnus megszületéséig asszisztáltam a történetet). Idestova a Live indulása óta kb 2-3 éves ciklusokban válik ketté a Live és egyesül újra.

 

A kérdés az: megérte-e (megéri-e) sok-sok energiát, fáradtságot, időt feccölni valaminek a létrehozásába, ami úgyis megint szétesik egy idő múlva?

 

A válasz: feltétlenül.

 

Emberek, együtt játszani a legjobb (mert ha nem, ülhetnénk a PC előtt egymagunkban mi szerepjátékosok mind ahelyett hogy eljárunk ide meg oda másokkal), csak nem kell a játékból presztizskérdést csinálni (pozíciók, szabályok-kivételek, stb.), ez egy játék, kezeljük akként, és baromi jó lesz. Még akkor is, ha aztán néha előlről kell kezdeni.

 

Játszani jó. Sokan együtt játszani még jobb. Mindezt jelmezben a legjobb. :)

 

L.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Metod1
Kelt:
Kelt:

A Messor üzenete:

 

"(igények alatt elsősorban: akarunk-e crossovert, akarunk-e függetleneket, sabbatot, vérvonalakat stb...)"

Szerintem karakterek csak vámpírok (ill. hozzájuk szorosan kapcsolódó egyebek: ember, ghoul) lehessenek. Varázslókat, farkasokat, !!vadászokat!!,szellemeket, tündéreket stb. el tudok képzelni a játékban, de szerintem csak mint NJK-k.

 

Sabbat, független, vérvonal stb. nyugodtan lehet, de csak akkor ha képesek a játékosok feldolgozni agyilag hogy pl. a sabbat sem abból áll hogy a szembejövő élőlényt vagy megöli vagy megeszi.

 

Aztán említették hogy milyen szanaszéjjel ágazó a világképe a játékosoknak, ezen talán lehetne segíteni úgy hogy a szbálykönyv tartalmazna egy hoszabb (10-20 oldal) leírást arról hogy a vamp könyvben említetteket hogyan is kell érteni a szervezők szerint (gondolom amik általában problémát okozhatnak az hogy most mennyire is torzul a vámpír lelke, a klánok befolyásuk a világra, a sabbat és a kamarilla viszonya stb.).

 

De én talán legjobb megoldásnak egy Requiem / Ann Rice világ keverését tartanám, pl. kidobva a kukába ezt az egész Sabbat/Kamarilla szemetet, amit ahogy észrevettem asztali játékokból nagyon nagyon félreértelmeznek és túlspiráznak amúgy is (ill. hasonló okoból kevés nagy klán helyett nagyon sok kicsi vérvonal, amelyek inkább csak családok mint klánok).

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Metod1
Kelt:
Kelt:
Hmm... Lehet, hogy az én hibám, de ebből az egy mondatból többet szűrtem le mint amennyit szerettem volna. Megtartom magamnak.

 

Ne aggódj Golem, Oghusnakl igazat adva, kicsit túl vempájörös-félreérthető mondat volt. HELYESBÍTEK: legyen jól szabályozott, de ne elutasító. (GOLEEEM!!! Rég láttam magát...)

 

Nade nem ez.

 

NAZZE: Vélemény? Kooperációs hajlandóság?

 

OGHUS:

Márpedig szórakozni sokféleképp lehet és mindenki másképp szeret.
De én azt hiszem hogy vannak olyan lehetőségek amit együtt is kihasználhatunk. Nem 200 embert szeretnék. 40-50-60 akiből meg tudjuk havi rendszerességgel egy-két kihagyással szervezni 30 fős lájvokat. Biztos vagyok benne hogy egy előre 5-10 oldalas világkép-nyilatkozatot kiadva lehet találni ennyi közös érdeklődésű, közös hangulatra vágyó embert. Kikötjük, hogy nincsenek lánctalpasok, akármekkora kamarillás arkhón valaki, kikötjük (bár ez inbe is megrendszabályozható ) hogy mennyire lehetnek vad karakterek, meg egyáltalán... mi az ami még nem egyezik? Konkrétumokat kérek, hiszem hogy meg lehet oldani az ilyeneket.

 

Persze ebből sok mulik a szervezésen. De ha a szervezőgárda egyben van (szerintem ha a nocturnusnak kétszer ennyi megbízható szervezője lett volna minden OK lett volna) akkor egy egységes de személreszabható Sötétség világa igen is megalkotható.

 

LUNA!: Örülök Neked, és a gondolataidnak. Pont ilyen gondolatok Vvittek rá eennek a fórumnak a megnyitására. Ha csak két három évre lesz meg... már az is szép.

 

 

Egyébként én azt látom itt már megvan a kellő szervezés. A beérkezett pmekre és mailekre is támaszkodva mondom ezt ha csak az általam ismert embereknek a fele beválrtja a hozzáfűzött reményeimet a szervezőgárda már megvan. Holnap elkezdek összeirni dolgokat hogy mi vann eddig. Többet akkor.

 

Egyébiránt mindenkit megkérnék, ne a szociális aggályokat gyüjtsünk, hanem HA ESETLEG sikerül kialakuklnia egy társaságnak, személyi ellentétek nélkül, összeilleszthető világképpel - ki mit vállalna fel, ha szervezne, ill, mit játszana szívesen ha játszana.

 

Mindenjót!

 

Wyck

Link a témához
Megosztás más oldalakon

DeadMan
Kelt:
Kelt:

Jön a régi jó módszer. Leülünk egy sör mellé és beszélgetünk. Úgy látszik, most magamat kell emlékeztetnem, hogy a fórumok rövid adatközlésre jók, nem vélemény továbbítására. (Eddig én békítettem a városok szervezőit, most kaptam csak a fejemhez.) Érdekes, hogy szemtől szemben mindíg sokkal kevesebb "megoldhatatlan" probléma merült fel. Ezért szeretem a személyes megbeszéléseket.

 

Megfelel a javasolt metódus? (Természetesen a sör nem kötelező, de a rágógumi csak placebó, a hangyák számbavétele nem mindehol megoldható, én meg elég vén vagyok.)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

dom_Stephano
Kelt:
Kelt:
Persze ebből sok mulik a szervezésen. De ha a szervezőgárda egyben van (szerintem ha a nocturnusnak kétszer ennyi megbízható szervezője lett volna minden OK lett volna) akkor egy egységes de személreszabható Sötétség világa igen is megalkotható.

 

Salvete!

 

Valóban a szervezésen áll vagy bukik minden, valamint a világképek egyeztetése nélkül (ennek szvsz szerves része a konkrét meseszál is) nem lehet sokra jutni. Valóban szükség van elegendő "megbízható" szervezőre - sajnos azonban ez utóbbi nem terem minden bokorban, mint eső után a gomba, vagy kigyó-béka kiabálás után a domíniumok :lol:

 

Az Amaranth-csoport (ez a Nocturnus utáni, azaz jelenlegi fázis :) ) oldalain még nem olvastam, hogy a pesti live leállt volna, bár vitathatatlan, hogy valamennyi "nagy öreg" (jelen esetben ;) ) életében eljön a családalapítás ideje, amikor - legalábbis időszakosan - egyre kevesebb időt tud fordítani a szervezésre-mesélésre, de remélem, hogy a fővárosi játékos-közösségünk megtalálja a megfelelő szervezőt, aki együtt tud majd működni a többi városok szervezővel, hogy Korinnak csak főszervezőként kelljen moderálnia és lektorálnia. Bízom benne, hogy sikerül.

 

Nos, az egységes Sötétség Világának megalkotásához, valamint a "megoldhatatlan" problémák megoldásához, sok sikert kívánok tiszta szívből minden érintett félnek, különösen az "Országos Live megmaradt ( konzervatívista ) "Monarchistáinak"", akik - szívemnek oly kedves módon :dilis: - egyre elitistább szemléletűvé válnak.

 

Drukkolva tehát minden közösségnek a megfelelő szervezői gárda kialakításáért, jó játékot és sok sikert kíván,

 

István

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Feantur
Kelt:
Kelt:

Sziasztok!

 

Mennyi régi ismerős :dilis:

 

Én nem vagyok régiarc, de annyira újnak se mondhattok, pár évet lehúztam köztetek.

A vitába beszállni nincs kedvem, és most a világ összeomlását próbálom megakadályozni, ami köröttem izeg mozog, feni fogát: "vizsgaidőszak". Viszont ha kialakul egy jó társaság, és megint meglesz (az1-2 évig tartó) lendület, akkor felülök én is a hullámra!

Februártól mesélek/szervezek ha kell, ha van aki szeretné.

 

Minden jót!

Körte

 

 

Ja és ha aktív live készül, néhány megjegyzés: (ezek olyan apróságok amiket később kellene elmondanom, csak nem tudom akkor éppen errefelé járok-e)

- heti meeting (illetve találkozó, mert még engem is flame-be fognak)

- szóval: heti INes Elysium, beöltözve, megjelentíve, jelezve stb...

- 5-6 főre egy mesélő azaz kotéria mesélést tartani (egymástól viszonylag független szervezők a múltkor is együtt tudtak dolgozni az amaranth csoportban, persze pár apróságot egyeztetni kell)

- 5-6 főnél személyreszabott meseszálak működnek

- nagyon sok passzív liveos van, és a bálokon mindig kevés az npc, (vagy akár a heti elysiumokon), rengeteg régi ismerőst lehetne ilyen feladatokra befogni

- amaranhban az is kiderült, hogy működik a crossover, nem 100%osan teszteltük, minig csak apróságokkal (changeling és wraith).

 

bocsánat, így visszanézve elég hülyén néz ki ez a felsorolás, de építőhozzájellegű akar lenni... :lol:

- ja és még valami: lehetséges, hogy most új alapokról kellene kezdeni, én azt vettem észre, hogy mikor új liveot csináltunk, akkor (mivel egyszerűbb volt) szépen átvettünk mindent az előzőből. Üljünk le, vagy üljetek le és az új meseszálakhoz, az új karaterekhez készüljön új live.

 

no ennyit akartam, sok sikert! Puszi Lunának, Armisnak, Gólemet és Sólyomvárit meg jó újra "látni" ;) . A Mester meg úgy is tudja, hogy ki Mentorált minket mikor még pelyhedző állú neonatek voltunk.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

dom_Stephano
Kelt:
Kelt:

"Lám, lám, a gyermekkor vidám és ártatlan játékai!"

Csak így tovább ! Mindig is gyengéim voltak a naiv, lelkesedő ifjak ;)

 

Ne aggódj, angolos műveltséged :dilis: okán nem kezdelek tűz alá venni, de a szervezői lelkesedésedre azért reagálnék: "Hic Rhodus, hic salta!"- mondhattam volna Neked jópárszor. Lám, Te mindig másik sziklaszírtet keresel a távolban, pedig már rég ugranod kellene.

 

De ugorj bárhol, csak örömed teljen benne, s nyakad ne szegd - én sok sikert kívánaok :lol:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Feantur
Kelt:
Kelt:

István... kérlek...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

dom_Stephano
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

jó embert ezen egy szóval kérni elég - s én most a látszat megőrzésének kedvéért elhallgatok ;)

szerkesztette : dom. Stephano
Link a témához
Megosztás más oldalakon

korin
Kelt:
Kelt:

Sziasztok!

 

Nem túl rég szóltak, hogy ugyan, nézzek már ide egy kicsit, meg olvasgassak, mert élénkül az élet.

 

Az elején egy kis kiigazítás:

 

az amaranth-os (valóban, a "nocturnus" fázis lassan több, mint egy éve véget ért, de ezzel most nem untatnék senkit) Budapesti live vampire játékban összeomlás nem, szervezőváltás azonban volt. Hogy ennek milyen következményei lesznek pl. a játékosok összetételének alakulásában, azt majd a jövő megmutatja.

 

Akkor meg a lényegre:

 

 

Egyébként világmegmentő ifjú titánokra mindig szükség van, tehát ettől függetlenül soha nem lehet rossz időpontban kezdeni újabb és újabb live közösségek szervezésébe. Ennek - mint azt már mindenki tudja, aki legalább két hónapig próbált ilyesmit csinálni, és mint ahogy azt itt is elmondták már jópáran - alapvetően az az oka, hogy majdnem mindenkinek különböznek 1.) az elképzelései a WoD-ról 2.) az elképzelései a valós világról 3.) a különféle emberekkel kapcsolatos szimpátia-indexe 4.) a játékra szánt idejének mennyisége 5.) a játéktól várt élmény mibenlévősége.

 

Szóval hajrá-hajrá, mindig van hely egy újabb csoportnak. Ami a nagy összeborulást illeti, az valóban be szokott következni úgy háromévente, és mindig azért, mert a fenti öt apró kis különbséget hajlamosak elfelejteni az emberek. Egészen addig, amíg nem találják magukat szembe a különbségek meglétének rideg tényével. Amikor az bekövetkezik, vagy megpróbálják dominancia-harccal eldönteni, kinek is nagyobb a... hmm... tekintélye; vagy leülnek sörözni egyet (kettőt, hármat, négyet), aminek aktív berúgás lesz a vége a játék rovására; esetleg megválogatják, hogy kivel játszanak együtt, és kivel nem.

 

A live elmúlt 11 évében ez most éppen az ötödik nagy periódus, volt már ilyen, lesz is ilyen még. Félre ne értsetek, nem azt akarom mondani, hogy fölösleges próbálkozni, mert úgysem fog működni. Csupán adnék pár jó tanácsot, mire figyeljetek:

 

- a játék lényege az, hogy jól érezzük magunkat. Ha van öt ember, aki ezt együtt csinálja, jó. Ha van hetven ember, akkor az is jó. Mindenesetre soha nem helyezzétek a létszám-kérdést a szórakozás elé. Magyarul: attól, hogy van százhúsz ember egy játékon, még lehet az rendkívül fos (voltam egypár ilyenen), és attól, hogy vannak tízen, lehet nagyon jó (ilyenen is voltam).

 

- azok az emberek, akik szervezni fognak, mélázzanak el azon, hogy ki a főnök. Ennek az első pillanattól fogva tisztának kell lennie, különben később, egy vita közben fog előjönni a probléma, esetleg hosszú hónapok játékon kívüli (OUT-os, ha még emlékeztek..:lol:) áskálódása után fog talpon maradni valaki, aki osztja a tutit. A főnök meg sűrűn emlékeztesse magát arra, hogy neki arra korlátozódik a szerepe, hogy ha két vagy több szervező nem tud megegyezni azon, hogy most akkor Sikátorpuszta felől tényleg jönne-e a golyószórós apácák, neki kell a parttalanná dagadt vitát egy döntéssel elvágni, amihez utána mindenki alkalmazkodik. Tehát szigorúan a játékon belüli kérdésekben főnök, és nem a játékon kívüliekben.

 

- megbízhatóság, megbízhatóság, megbízhatóság. Ez a három dolog kell a szervezéshez. Ha olyan ember vállalna szervezést, akiről tudjátok, hogy késni szokott legalább fél órát minden találkozóról, már másik ember után kell nézni. A szervezés az elején mámorító (ezért akar mindenki szervezni), később szórakoztató (ezért akar mindenki "póverful" NJK-t játszani), később pedig rohadt unalmas taposómalommá változik (ezért hagyják abba a szervezést az eetek 90%-ában).

 

- tessék ötször annyit foglalkozni a meseszálakkal, mint elsőre gondolnátok, és ötödannyit baszakodni a szabályrendszerrel, mint elsőre gondolnátok :felvon: És soha nem felejtsétek el, hogy a szervező van a játékosért, és nem a játékos a szervezőért .

 

No, hirtelenjében ennyi... Sok sikert, kitartást a gondokhoz (azok mindig vannak, de ez a dolguk, nem?), kellemes játékokat, és sok közös élményt kívánok mindenkinek!

 

 

Korin

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Solyomvari
Kelt:
Kelt:

Lenin zsil, Lenin zsivjot, Lenin bugyet zsity

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Silver-Surfer
Kelt:
Kelt:

És valóban!

Lenin élt, Lenin él, Lenin élni fog!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy felhasználói fiókot, vagy jelentkezz be

Megjegyzés írásához felhasználói fiók kell

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új felhasználói fiókot közösségünkben.

Új felhasználói fiók létrehozása

Belépés

Van már felhasználói fiókod? Lépj be itt.

Lépj be

Magazin

Az LFG.HU az RPG.HU jogutódja. Az RPG.HU a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma által jegyzett magazin. Nyilvántartási szám: 3.4.1.1467/1999.

© Copyright 1997-2010 RPG.HU, 2010-2021 LFG.HU - Minden jog fenntartva

Kik vagyunk

LFG: Looking For Group - csapatkeresés közös játékhoz. Az RPG-s rövidítés azonban nemcsak szerepjátékos csapatoknak szól. Oldalunk a kártyák, társasok kedvelőitől az SF-F irodalom szerelmesein át minden játékosnak szól.

×
×
  • Újat készíteni...