Ugrás a tartalomra
Dragon
LFG.HU Fórum
Wiseman

Raymond E. Feist


Shon

Ajánlott hozzászólások

Shon
Kezdés dátuma
Kezdés dátuma

Elég sok helyen láttam a fórumon emlegetve Feistet, csodálkoztam is, hogy nincs saját topicja, pedig bőven van mit beszélni róla

 

A magam részéről nem sokat olvastam tőle, csupán az Árnyak Tanácsa sorozatot, amelyből elsőként a Rókakirályt kaptam meg ajándékba, ami szerintem (szerencsére) a legjobban sikerült könyve a sorozatból - ez sarkallt a további részek megvásárlására ;)

Kicsit úgy vagyok vele, hogy Feist afféle "kis Erikson"..

Leginkább persze a könyvek mérete miatt látom így, nameg mert kb egyszerre olvastam őket.

Az Erikson könyvek valahogy "felnőttebbek", hozzá képest Feist sokkal emészthetőbb, szó szerint könnyebb. Viszont megvan persze az előnye, hogy vonaton/buszon/kávézóban is könnyen lehet olvasni, amit egy Erikson könyvről nem nagyon mondhatunk el... :(

 

A világa nekem tetszett, elég összetett, és bár jóval átláthatóbb mint Eriksoné, mégis van benne kellő ismeretlen és talány. A szereplői szerethetők, még a jellemük is naggyából egyedire sikeredett, vagy éppenhogy előkerültek a legtöbbször hiányolt (mondván ne legyünk sablonosak) tipikus karakterek; ezek legtöbbször ugye a mellékszereplők, illetve amolyan másodlagos főszereplők.

Tetszik benne az is, hogy van benne párbaj, de háború is, kellő cselszövés, érdekes, de nem elborult mágia..

 

Amire viszont szó nincs, azok a nevei.. hogy lehet egy tünde herceget Thomasnak hívni ? O.O komolyan mondom időnként fizikailag fáj.. aztán itt van a Karomin Hawkins ugye.. és még folytathatnám (mondjuk az igen "hangzatos" nevű Pug-al .. :))

Fogalmam sincs miért kell erőltetni ezeket az angol neveket 1 fantasy világban.. remélem ez csupán fordítói marhaság, és akkor minden meg van bocsátva az írónak :P

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Warcryer
Kelt:
Kelt:

A neve helyesen Raymond E. Feist .

A régebben megjelent könyvei nekem jobban tetszettek (Résháború stb).

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Shon
Kelt:
Kelt:

írtam a moderátoroknak, hogy javítsák ki, mert úgy vettem észre, hogy én nem tudom :\

 

köszönöm hogy szóltál.

 

A Résháború érdekelne is, de ha tényleg jobb, akkor nem csak érdekel, de el is olvasom (ámbár TG könyvet ajánlottak, most pedig épp újraolvasom az Erikson könyveket, szóval nemtudom mikor jutok el odáig..)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Warcryer
Kelt:
Kelt:

Sajnos a Feist könyvek szinvonala egyre hanyatlik, az író csak ismételgeti a 6 könyvel elötte történt, a világ megsemmisülésével fenyegető gonosz kiírtását.

Egy idő után kezd unalmas lenni.

Ha nagyon jót akarsz olvasni ajánlom Robin Hobbot, a Látnok ciklust most kezdték megint kiadni, (nekem még a régebbi kiadás van meg).

Bár nálunk ez is úgy működik hogy a trilógiát 5 részben adták ki, a Bűvös hajó ciklus meg 3 helyett 6 könyvben jelent volna meg, ha az első rész után nem hagyták volna abba.

Az író stílusa, a szereplők elnevezése nagyon megfogott.

 

Mellesleg az Amazonon, meg az ebay-on 10$-ért egész sorozatokat lehet megvenni.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Shon
Kelt:
Kelt:

egyelőre nem olvasok angolul :\

(a magyaromon is van mit javítani, annyira hazavágta a sok online game, fórum meg anno a chat, hogy néha szégyellem magam miket nem tudok már leírni helyesen..)

 

(a moderátoroknak köszi a gyors intézkedést ;) )

Link a témához
Megosztás más oldalakon

gabatha
Kelt:
Kelt:
Amire viszont szó nincs, azok a nevei.. hogy lehet egy tünde herceget Thomasnak hívni ? O.O komolyan mondom időnként fizikailag fáj.. aztán itt van a Karomin Hawkins ugye.. és még folytathatnám (mondjuk az igen "hangzatos" nevű Pug-al .. :()

Fogalmam sincs miért kell erőltetni ezeket az angol neveket 1 fantasy világban.. remélem ez csupán fordítói marhaság, és akkor minden meg van bocsátva az írónak ;)

Több könyv is szól arról hogyan lett Thomasból tünde herceg - mellesleg ezek a legjobb könyvei.

Elöbb olvasd el őket és utána mondj kritikát

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Shon
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

nem az a bajom, hogy tünde herceg lett belőle, hanem hogy Thomasnak hívják.

mondjuk lehet éppenséggel, hogy egy emberi család nevezte el, aztán valahogy visszakerült a tündékhez. Ez magyarázatnak megfelel, bár ettől még továbbra is kiábrándító, hogy egy tünde neve Tamás. Következőkben megjelenik majd Miklós és József manók, majd Sanyi az ork ? O.O

de tulajdonképpen elég Feistet olvastam hozzá, hogy megalapozott legyen a kritikám, elég zavaró módon alkalmazza a tipikusan angol neveket, elnevezéseket (most nemtudom, hogy ő, vagy a fordító..)

szerkesztette : Shon
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Nioweth
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

Nekem is szintén csak az első néhány könyve tetszett: A mágus, A tanítvány, Ez ezüsttövis, (a Sethanon alkonyát a mai napig nem tudtam megszerezni..... ;) ), a többibe már nem is igazán volt kedvem belekezdeni, már amikor láttam, hogy hány féle sorozatot ad ki ugyanarról a világról. A Résháború sorozat viszont tényleg az egyik kedvencem. Az meg, hogy lesz Thomasból herceg, (na meg tünde :) ) az legjobb sztori az egészben. Bár én mindig is Arutha-rajongó voltam :D :rohog:

 

Egyébként csak nekem rémlik úgy, mintha már lett volna egyszer Feist-topic? Csak aztán befagyott vagy mi...

szerkesztette : Nioweth
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Shon
Kelt:
Kelt:

a halott topicok közt mondjuk nem néztem körbe, lehet hogy ott volt ;)

ahm, szal ezek szerint nem tündének indult :lol: (ámbár attól még lehetett volna kevésbé kiábrándító, fantasy neve, no de mind1 :D )

1 spoilerben összefoglalhatnád, mert nemtom mikor lesz alkalmam 1általán a könyvekhez jutni amik ezekről szólnak, de érdekelne :)

Nemtudom az első könyvei mennyire voltak jók, nekem az a gyíkmágusos dolog nem nagyon jön be így első blikkre, épp ezért nem erőltettem a megvásárlását.. :rohog:

Én se csípem, ha 1 világban túlságosan sokféle sztorit jelentetnek meg, pl itt van a halálosztó sorozat (a Terminátorokról ugye..)

de ez esetben az Árnyak Tanácsa sorozat valóban érdemes az elolvasásra, főleg ha a világ már maga ismerős, és tetszett :rohog:

 

azt javasolnám, ha épp belefér az idődbe és a pénztárcádba, akkor szerezd be a Rókakirályt, olvasd el, aztán döntsd el érdekel-e a többi az alapján :lol:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vincu
Kelt:
Kelt:

Ott látszik, hogy fogalmad sincs ki az a Tomas, hogy tünde hercegnek hiszed.

Olvasd el Feist első könyveit Mágus: tanitvány, Mágus:Mester, Ezüsttövis, Sethanon alkonya és rájössz, hogy a többi ehhez képest mennyire gagyi. Ha valakivel meg szeretném kedveltetni a fantasy-t, akkor ezeket bármikor nyugodt szívvel ajánlom.

 

És hogy Erkison-hoz képest mennyire felnőttes/nem felnőttes ... Olvasd el a Tündérmesét. ;) Az minden, csak nem gyerekes.

 

(OFF)egy jótanács: mielőtt kritikát mondasz valamiről, tájékozódj egy kicsit(/OFF)
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Shon
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

ott látszik, hogy fogalmad sincs miről beszélek, hogy a végén az olvasást ajánlod a kritizálás előtt O.O

 

"Ott látszik, hogy fogalmad sincs ki az a Tomas, hogy tünde hercegnek hiszed."--->

"(OFF)egy jótanács: mielőtt kritikát mondasz valamiről, tájékozódj egy kicsit(/OFF) ", mert:

az Árnyak Tanácsa sorozatban Thomast a tündék hercegeként szerepelteti, tehát az író írja annak, nem én hiszem.

mellesleg:

"nem az a bajom, hogy tünde herceg lett belőle, hanem hogy Thomasnak hívják."

---------

"Olvasd el Feist első könyveit Mágus: tanitvány, Mágus:Mester, Ezüsttövis, Sethanon alkonya és rájössz, hogy a többi ehhez képest mennyire gagyi." --->

"(OFF)egy jótanács: mielőtt kritikát mondasz valamiről, tájékozódj egy kicsit(/OFF) ", mert:

erről korábban már írtam:

"1 spoilerben összefoglalhatnád, mert nemtom mikor lesz alkalmam 1általán a könyvekhez jutni amik ezekről szólnak, de érdekelne",

"A Résháború érdekelne is, de ha tényleg jobb, akkor nem csak érdekel, de el is olvasom (ámbár TG könyvet ajánlottak, most pedig épp újraolvasom az Erikson könyveket, szóval nemtudom mikor jutok el odáig"

---------

"És hogy Erkison-hoz képest mennyire felnőttes/nem felnőttes ... Olvasd el a Tündérmesét. Az minden, csak nem gyerekes."--->

"(OFF)egy jótanács: mielőtt kritikát mondasz valamiről, tájékozódj egy kicsit(/OFF) ", mert:

"Az Erikson könyvek valahogy "felnőttebbek", hozzá képest Feist sokkal emészthetőbb, szó szerint könnyebb."

ezt én írtam, ebbe a topicba ugye - attól, hogy Eriksont felnőttebbnek tartom, nem feltétlenül gondolom gyerekesnek Feistet, nem is írtam ilyesmit; esetleg fiatalabb korosztálynak ajánlanám Eriksonhoz képest, sztem egyértelmű miért, de szívesen leírom ;) )

---------

"(OFF)egy jótanács: mielőtt kritikát mondasz valamiről, tájékozódj egy kicsit(/OFF) " --->

erre is reagáltam már:

"elég Feistet olvastam hozzá, hogy megalapozott legyen a kritikám, elég zavaró módon alkalmazza a tipikusan angol neveket, elnevezéseket"

 

nem akartam a témán különösebben lovagolni, csak megemlítettem, hogy engem nagyon zavar, illetve kiábrándít, hogy egy fantáziavilágban, egy fantasy regényben angol nevekkel, elnevezésekkel kell találkoznom... az egész úgy jön le, mintha egyszerűen nem lett volna energiája korrekt fantasy jellegű neveket kitalálni.. (az pedig nem segít a dolgon, hogy a könyvben és az egész történetsorozatban nem, de egy másik könyvében, a másik sorozatában ad állítólag valami magyarázatot a dologra..)

ettől persze aztán mást nem kell, hogy zavarjon, ha valakinek bejön az angol tündér akkor éljen :D

 

végül pedig Vincunak és gabathának is köszönöm a jó tanácsot a figyelmes olvasás és a megalapozott kritika tekintetében :)

szerkesztette : Shon
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Nioweth
Kelt:
Kelt:

Lehet, hogy már az én emlékezetem hiányos, nem most olvastam a sorozatot(és sajnos mostanában nem is lesz alkalmam újraolvasni ;) ) , de nekem nem rémlik túl sok angol hangzású név a Résháború sorozatban, Tomason kívül. Annak pedig, hogy őt így nevezte el, volt egy nagyon jó oka, hidd el nekünk :rohog: :)

De ha nem gond, most én nem lőném le a poént :D

Szóval nem kell aggódni, nem Feist bácsi volt lusta :rohog:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vincu
Kelt:
Kelt:

Használd az idézés gombot, ha valakitől szöveget szeretnél idézni, lényegesen átláthatóbb lesz a mondandód. (a kis zöld idézőjel az)

 

ettől persze aztán mást nem kell, hogy zavarjon, ha valakinek bejön az angol tündér akkor éljen ;)

 

NEM ANGOL TÜNDÉR!!! Grrrr.... Egy picit nézz utána a témának légyszíves mielőtt alaptalanul tartasz ki ennyire egy nemlétező dolog mellett. A google jóbarátod, ilyet tud pölö, hogy: Tomas

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Shon
Kelt:
Kelt:
Lehet, hogy már az én emlékezetem hiányos, nem most olvastam a sorozatot(és sajnos mostanában nem is lesz alkalmam újraolvasni ;) ) , de nekem nem rémlik túl sok angol hangzású név a Résháború sorozatban, Tomason kívül. Annak pedig, hogy őt így nevezte el, volt egy nagyon jó oka, hidd el nekünk :rohog: :)

De ha nem gond, most én nem lőném le a poént :D

Szóval nem kell aggódni, nem Feist bácsi volt lusta :rohog:

 

izé nem olvastam azthiszem a Résháborút, csak az Árnyak Tanácsát (remélem nem mondtam most nagy hülyeséget, azthiszem a kettő nem ugyanaz :lol: )

abban viszont tényleg elég sok angol név van, nem csak személyeknek, de ha jól emlékszem talán városnak(vagy fogadónak, vagy mittudomén, rég volt :lol: ) is.

Ha Thomas (azért írom amúgy h-val, mert úgy emlékszem a könyvben is úgy volt, de most feltűnt, hogy ti mind Tomasnak írjátok :O) neve tényleg valami különleges okból ilyen angolos, akkor nagy pechem van, hogy pont őt hoztam fel példának, hiszek nektek. :lol:

(bár akkor se értek egyet vele, hogy ilyen "kiábrándító" nevet adott neki - ha pedig nem tetszik, az az én bajom, nem az író hibája, hiszen csak utána kellett volna nézni az interneten, vagy olvasni egy másik sorozat másik könyvét.. lássuk be, ez azért egy ilyen kaliberű regény esetében nem nyilvánvaló :lol: )

viszont a poént mégiscsak lelőhetnéd :D legalább 1 spoilerben ;)) mint mondtam érdekelne a dolog, de lehet, hogy akár 1 éven belül se jutok el a könyvekig, vagy talán még több... :\

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vincu
Kelt:
Kelt:

Oké, oké. Az már a személyes dolgod, hogy mi tetszik, és mi nem ;)

 

Az elöző hozzászólásomban ott a link, csak kattints a Tomas névre

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Shon
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

igen néztem már, és 1 kicsit teljesebb postot is írtam erről, de nem engedte módosítani a korábbit.. és ahogy elnézem már nem is tudom szerkeszteni a korábbi postjaimat :O

(btw azt írtam hozzá, hogy az egész úgy jött le, mintha én lennék a hülye, hogy nem tetszik valami, mikor minden normális ember tudja, hogy utána kell olvasni 1 regénynek neten angolul - a linken angol nyelvű wiki van, amit adtál ;) -, illetve más könyvében az írónak, és máris minden világos lesz.. :D )

egyébként ha valóban nem tünde herceg, akkor ott megintcsak nem értem, mert a könyvben ugye tündék közt van, ráadásul valami hercegnőféle férjeként - így én abszolút annak gondoltam, a könyvben pedig nincs utalás arra, hogy ne lenne az :O (ámbár a történet szempontjából akár tünde herceg is lehetne, így ez nem szorulna különösebb *ozásra :) )

 

(gihihi... most látom, hogy tudom szerkeszteni.. ezek szerint időlimit lehet rajta O.O)

szerkesztette : Shon
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vincu
Kelt:
Kelt:
... mikor minden normális ember tudja, hogy utána kell olvasni ... más könyvében az írónak, és máris minden világos lesz.. :D )

 

Senki nem mondta hogy hülye vagy, csupán érdemes egy sorozatot az első résszel kezdeni. ;)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

  • 1 évvel később...
Nioweth
Kelt:
Kelt:

Áh, majdnem egy évvel az utolsó hozzászólás után:)

 

Ezt láttátok?

 

Épp elkezdtem örülni az egyik nagy könyváruház oldalán, hogy juj, új kiadás, de nem:) Belenézett már valaki?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Vicomte11
Kelt:
Kelt:

Ha jól belegondolsz volt az kettő is. :)

 

Egyébként a képregény egy elég korrekt feldolgozása a regénynek, de még a Tanítvány rész feléig sem jutnak el benne. Amerikában a Marvel adta ki, ott azért egy második kötet is kijött.

A rajzstílus meg szerintem eléggé mangás (bár két, különböző rajzolója van).

Egyébként a linkelt ismertető eléggé semmilyen lett, látszik, hogy az írójának nulla közelében lehet a vizuális kultúrája. :)

 

(OFF)Mondjuk az e-kultúrán GT-től eddig is csupa olyan ismertetőt olvastam, amitől nem sok kedvem támadt egyetlen általa olvasott cucchoz sem. (/OFF)
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Nioweth
Kelt:
Kelt:

Hoppá, tényleg. Úgy látszik a belső timer még nem állt át :)

 

Köszönöm az infokat, lehet beszerzem, a Sandman óta úgyis kedvem támadt a képregényekhez, árban meg nem annyira vészes :) Addig meg próbálkozok az antikváriumokkal, hátha sikerül megtalálni az első két regényt normális állapotban :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

  • 1 évvel később...
Aeron_Drosil
Kelt:
Kelt:

Ami engem illet Raymond Geist bácsi az egyik kedvenc íróm.

A helyzet itt ugyanaz mint a Salvatore műveknél. Kinek mi a fontos egy műben. Salvatoret nagyon sokan lenézik, mert a könyve gyakorlatilag egy már-már ázott papírdarab a sok könnyfolyatástól. Éppen ezért én sokkal jobban szeretem ott a "gonoszokat":D

Itt szintén vannak a kedvelhető szereplők, és a már kicsit 1000. fajta szereplők. Az őrült nekromanta Leso Varen szerintem csoda pofa, míg Caleb szerintem egy kicsit egysíkú lényre sikeredett.

A világleírás zseniális, a legjobb amivel valaha találkoztam.

És minél újabbak a könyvei annál jobban szeretem őket, leszámítva a Kígyóháború első két kötetét, azok felülmúlhatatlanok. És már várom a legújabbat is, ami nagyon sokat késik a fordítással, tekintve hogy angolul már októberben kijött.

Jó Feist olvasást mindenkinek:)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy felhasználói fiókot, vagy jelentkezz be

Megjegyzés írásához felhasználói fiók kell

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új felhasználói fiókot közösségünkben.

Új felhasználói fiók létrehozása

Belépés

Van már felhasználói fiókod? Lépj be itt.

Lépj be

Magazin

Az LFG.HU az RPG.HU jogutódja. Az RPG.HU a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma által jegyzett magazin. Nyilvántartási szám: 3.4.1.1467/1999.

© Copyright 1997-2010 RPG.HU, 2010-2021 LFG.HU - Minden jog fenntartva

Kik vagyunk

LFG: Looking For Group - csapatkeresés közös játékhoz. Az RPG-s rövidítés azonban nemcsak szerepjátékos csapatoknak szól. Oldalunk a kártyák, társasok kedvelőitől az SF-F irodalom szerelmesein át minden játékosnak szól.

×
×
  • Újat készíteni...