Ugrás a tartalomra
Dragon
LFG.HU Fórum
Wiseman

Lumina Cornu Klub


BePe

Ajánlott hozzászólások

BePe
Kezdés dátuma
Kezdés dátuma
Üdvözlet!

 

A Lumina Cornu Klub már évek óta szervez élő szerepjátékokat Jászfényszarun. Az első időkben szerettük volna térségünkben, a Jászságban, megszerettetni ezt a szórakozási formát. Sikerült. Egy ideje viszont azon ténykedünk, hogy a hátunk mögött lévő szervezési tapasztalattal egy olyan a M.A.G.U.S. világán alapuló élő szerepjátékot teremtsünk, melyen sokakat varázsolhatunk el a fantázia világába. 2008-ban már egy kiforrott szervezői gárdával megerősödve, és rengeteg újítással, valamint sok-sok meglepetéssel várjuk mindazokat, akik szeretik a harcorientált, nagy NJK csapattal megerősített játékokat. Kényelmes táborainkban, szinte minden igényt kiszolgálunk. Látogassatok el honlapunkra és tájékozódjatok a LUMINA LIVE 2008-ról! JELENTKEZZETEK! Szeretettel vár minden érdeklődőt a LUMINA CORNU KLUB vendégszerető csapata!

 

Tisztelettel: Agnus atya, Aspin Yorurk és a Lumina Cornu Klub

 

 

http://gportal.hu/gindex.php?pg=26035662

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Agnus_con_Cidian
Kelt:
Kelt:

Üdv Mindenki!

 

Mostantól mi is itt vagyunk a nagyközönség előtt.

 

A LUMINA LIVE 2008-al kapcsolatos kérdéseket epedezve várjuk és természetesen örömmel valaszolunk.

 

Írjatok ide van a mi fórumunkra!

 

Agnus atya

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Belzenrupper_Mordred
Kelt:
Kelt:

Debrecenből mi egy kalózhajó legénységét visszük, a csapat megállapította mások nem is lehetnénk! a vátosban van Kikötő nevü kocsma, Caliko Jack étterem, és Kalóz Pub, nagyon várom már, s remélem ez a rendezvény összekovácsolja a csapatot, s tovább visszük a játékot itthon is!

Ez úton köszönjük a meghívást, melyet a Távoli Világok Arcai farsangon kaptunk!

 

Tisztelettel: Belzee

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Agnus_con_Cidian
Kelt:
Kelt:

LUMINA LIVE 2008 INFÓK:

 

Eljött a 2008-as Lumina Live, amire már másfél éve készülődünk. Rengeteg gondolatból, véleményből, ellentétből, ötletből, élményből táplálkoztunk, hogy a idén mi is a lehető legjobban szórakoztassuk mindazokat, akik megtisztelnek minket a látogatásukkal. Egy biztos, hogy ez a live más lesz, mint az eddig általunk szervezettek. Nem csak volumenében szeretnénk felülmúlni magunkat, de mindenképpen a minőségi fejlődésre törekedtünk! A vendégszeretetre és a hangulatra továbbra is nagy hangsúlyt fektetünk, de aki már járt nálunk, az tudhatja, hogy ez az egyik alapelvünk! Fontos hogy csak a jól szervezett közösségben hiszünk, így mi is arra törekszünk, hogy mindenki tudja a helyét a gépezetben és lehetőleg a kitűzött feladatára összpontosítson!

 

Mi is változik?

 

Sok minden! Elsősorban jelentősen egyszerűsödik a Lumina Live 2008 szabályrendszere és mágiarendszere, melyet biztonsági okokból csak március elején teszünk közzé! Külön tábori szabályrendszerrel, vagy is házirenddel készülünk, hogy, aki csak pihenni érkezik hozzánk az is megtalálja a számítását. Ízelítő a tábori programokból hölgyeknek és uraknak egyaránt: íjászat, asztali szerepjátékok, kártyajátékok, gyöngyfűzés kicsit másképp, festés, boszorkánykonyha, internetezési lehetőség.

 

LIVE:

 

Mivel harcorientált játékra lehet számítani, így ebben az esztendőben komoly építményekkel várunk mindenkit. 2 erőd, tábori és larp piac, 2 ivó és a Lumina Korsó, sáncok, szentélyek, titkos rejtekhelyek. Mindemellett komoly ostromgépek segítik az egyes milíciák hadmozdulatait.

 

Prehistória:

 

Ebben az esztendőben mi is kísérletet teszünk, az előzmények beindítására. Két novella és egy „különleges” prehistória, fogja össze majd a LIVE előzményeit! Annyit elszabad árulni, hogy ilyen prehistória, még nem volt az országban! Ennek kezdete április hónapban várható. Mi nagy izgalommal várjuk a majdani véleményeket.

 

Jelentkezés:

 

A táborban 3 jelentkezési lehetőség van. Nomád, polgári, nemesi.

 

Nomád: ( 2000Ft ) Tábor hely(érkezés szerinti elhelyezés), ivóvíz(csapvíz), fürdősátrak, részvétel a programokon.

 

Polgár: ( 6000Ft ) Tábor hely(érkezés szerinti elhelyezés), ivóvíz(csapvíz), fürdősátrak, részvétel a programokon, napi 1 melegétkezés( ebéd ).

 

Nemesi: ( 12000Ft ) Tábor hely(érkezés szerinti elhelyezés), ivóvíz(csapvíz), fürdősátrak, részvétel a programokon, napi 1 üveg ásványvíz és 3 melegétkezés

(reggeli – ebéd – vacsora), valamint napi 1 sör és 1 kávé.

 

Ezek a tervezett árak!

 

A támogatások mértékétől fűggően ezt csökkenteni fogjuk!

 

Ezt a szintet szeretnénnk elérni:

 

Nomád: ( 1000-1500Ft ), Polgár: ( 3200-4000Ft ), Nemesi: ( 6000-8000Ft )

 

A bevétel 90 %-a az étkezés finanszírozását tesz ki! A fenmaradt 10%-ból a Live kellékeit készítjük el!

 

Remélem sikerült felkelteni az érdeklődéseteket, természetesen mindent nem vagyok hajlandó elárulni, de ha eljöttök, az ország számos pontjáról érkező szerepjátékos csoport és a házigazdák, garantáltan vendégszerető társaságban fogtok táborozni a helyi vadászháznál.

 

 

 

Baráti tisztelettel:

 

Erdei Gábor, Radics Félix és a Lumina Cornu Klub

Link a témához
Megosztás más oldalakon

  • 3 héttel később...
magi44
Kelt:
Kelt:

csovazz....!

 

Agnus mester igyekszem csatlakozni a lefele tarto csapatokhoz....koszonom a meghivo PM-et..!

01-

idopont mar tuti..?....Pl. mas jatekokat is uti az idopont..de vagy ide vagy oda vegul is....-:sor:

02-

szabalyrendszer kerdesek:(szuper kis rendszer ÉP-re jatszani..!!!)

végre.....!!! 4 font koruli ertek megadasa az ijjakra vonatkozoan..!!!..felismerve a lehetoseget nem atlyukasztani kell az ellenfelet hanem épppen landzsahosszusagnal nagyobb tavolsagrol lelőni...Grat..!

..De...! nem irtatok ki mennyit sebez az Ij..!

03-

mennyire kontrolalhato ha megutnek egy fegyverrel nekem kell jegyeznem milyen tipusu es az mennyit sebez ezt fejbol kell majd tudnom...Harckozben????....kulonben becsuletesen igy tudok jatszani....

pl: Harcos vagyok Karddal megütnek 2 x3=6...es megegyszer akkor hulla vagyok...tehat 3 testfeluleti találatnál meghaltam...deha kozben lecsapnak 6-nál egyszer tőrrel egyszer Bottal akkor fejben harckozben osszekell adnom...mhhh..mhhh...

ugyanez a tamadonal? tudnom kell mennyit szurkálhatok de nincs az ellenfelem fejére irva mennyinél tart....avagy üssek es majdcsak elesik?...vegulis...-:D

(mindezt remelem erzitek nem kötözködésnek irom le hanemcsak megvilagosodni szeretnék!!)

 

csá... :szent: ..mgx

Link a témához
Megosztás más oldalakon

  • 2 hónappal később...
Agnus_con_Cidian
Kelt:
Kelt:

Lumina Live 2008

Július 01-06

 

Eljött a 2008-as Lumina Live, amire már másfél éve készülődünk. Rengeteg gondolatból, véleményből, ellentétből, ötletből, élményből táplálkoztunk, hogy a idén mi is a lehető legjobban szórakoztassuk mindazokat, akik megtisztelnek minket a látogatásukkal. Nem csak volumenében szeretnénk felülmúlni magunkat, de mindenképpen a minőségi fejlődésre törekedtünk! A vendégszeretetre és a hangulatra továbbra is nagy hangsúlyt fektetünk, de aki már járt nálunk, az tudhatja, hogy ez az egyik alapelvünk! Fontos hogy csak a jól szervezett közösségben hiszünk, így mi is arra törekszünk, hogy mindenki tudja a helyét a gépezetben és lehetőleg a kitűzött feladatára összpontosítson!

 

Mi is változik?

 

Elsősorban jelentősen egyszerűsödik a Lumina Live 2008 szabályrendszere és mágiarendszere, mely végleges verzióját több okból csak június 15-én tettünk közzé! Aki csak pihenni érkezik hozzánk az is megtalálja a számítását. Ízelítő a tábori programokból hölgyeknek és uraknak egyaránt: íjászat, asztali szerepjátékok, kártyajátékok, gyöngyfűzés kicsit másképp, festés, boszorkánykonyha, internetezési lehetőség.

 

LIVE:

 

Mivel harcorientált játékra lehet számítani, így ebben az esztendőben komoly építményekkel várunk mindenkit. 2 erőd, tábori és larp piac, 2 ivó és a Lumina Korsó fogadó, sáncok, szentélyek, titkos rejtekhelyek. Mindemellett komoly ostromgépek segítik az egyes milíciák hadmozdulatait.

 

Prehistória:

 

Ebben az esztendőben mi is kísérletet teszünk, az előzmények beindítására. Két novella és egy „különleges” prehistória, fogta össze a LIVE előzményeit! Ilyen prehistória, még nem volt az országban! 2 novella, film, fórumos prehistória és egy újabb film vezeti be a játékosokat a történet hangulatába. A bevezetés végét és egyben a LIVE kezdőpontját a június 22-én bemutatásra kerülő film fogja megadni!

 

Táborunkba több fajta ellátásra is lehetőség van, így szeretünk volna megfelelni mindenfajta igénynek.

Jelentkezés:

 

A táborban 3 jelentkezési lehetőség van. Nomád, polgári, nemesi.

 

Nomád: ( 2000Ft ) Tábor hely(érkezés szerinti elhelyezés), ivóvíz(csapvíz), fürdősátrak, részvétel a programokon. (- 500 Ft/nap -)

 

Polgár: ( 6000Ft ) Tábor hely(érkezés szerinti elhelyezés), ivóvíz(csapvíz), fürdősátrak, részvétel a programokon, napi 1 melegétkezés( ebéd ). (- 1500 Ft/nap -)

 

Nemesi: ( 12000Ft ) Tábor hely(érkezés szerinti elhelyezés), ivóvíz(csapvíz), fürdősátrak, részvétel a programokon, napi 2 üveg ásványvíz és 3 melegétkezés

(reggeli – ebéd – vacsora), valamint napi 1 sör és 1 kávé. (- 3000 Ft/nap -)

A bevétel 90 %-a az étkezés finanszírozását tesz ki! A fenmaradt 10%-ból a Live kellékeit készítjük el!

 

Remélem sikerült felkelteni az érdeklődéseteket, természetesen mindent nem vagyok hajlandó elárulni, de ha eljöttök, az ország számos pontjáról érkező szerepjátékos csoport és a házigazdák, garantáltan vendégszerető társaságban fogtok táborozni a helyi vadászháznál.

 

Néhány további információ:

 

24-órás orvosi ügyelet, kultúrált tisztálkodási lehetőség (tábori zuhanyzás), napi friss piac, bevásárlási lehetőség, víz, áram, rendőrségi járőrrel ellenőrzött terület.

 

 

Megközelítés: http://luminalive2008.gportal.hu/gindex.ph...amp;nid=4447939

Tábor terv: http://data.hu/get/339669/Taborterv_2008.pdf.html

Lumina Live 2008 honlap: http://luminalive2008.gportal.hu/

Szabályrendszer 2.2: http://gportal.hu/gindex.php?pg=20352144

ÚJ Mágiarendszer: http://gportal.hu/gindex.php?pg=20352144

További cikk: http://www.kalandozok.hu/index.php?terem=h...runa=cikkek.php

Elérhetőségek, jelentkezés: http://luminacornu.gportal.hu/gindex.php?pg=18519377

 

Baráti tisztelettel:

Erdei Gábor, Radics Félix és a Lumina Cornu Klub

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Homar
Kelt:
Kelt:

Hááát afffrancba... Ha nem ekkor lenne bizisten elmennék, mert igen igéretesnek tűnik nagyon sok részletében...

Kár hogy pont a CJAE finisre esett, ezzel nem sok esélyem maradt rá :lol: hüpp hüpp

 

Mindenesetre jó játékot mindenkinek (és jó szervezést is a "kollégáknak")

Aloha!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

SirThomas
Kelt:
Kelt:

A reklámot javaslom a Hirdetményekbe betenni. Emellett megkaptam az üzit, megyünk.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Belzenrupper_Mordred
Kelt:
Kelt:

naggyon jó a belépőnél beugró banner!

gratula!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Agnus_con_Cidian
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

Sajna nekünk nagyon nagy problémánk, hogy eddig minden táborunkat a SAMSUNK helyi gyára határolta be. Hiszen a csapat egy rész ott dolgozik és 1 évben csak 1 alaklommal van nekik 1 két hetes leállás. Mivel máskor nem nagyon van együtt a csapat, így nem tudnának résztvenni a saját szervezésű játékunkon. Nekünk általában kiderül már február elején, hogy mikor lesz a tábor időpontja, mivel kikerül a gyárban a leállás pontos időpontja! Sajnos ez általában közelít a CJ időpontjaihoz is így sanjna nekünk sem szokott összejönni, hogy oda ellátogassunk, pedig már jóideje tervezgettük azt is.

 

Homár:

Mi is tartalmas és izgalmas játékot kívánunk nektek! Reméljük, hogy az új helyszín mindenkinek elnyeri a tetszését.

 

Sir Thomas:

A megbeszéltek alapján várunk benneteket...remélem, hogy lesz még annyi sátorhely... :aboci:

 

Belzee:

Nagyon várjuk a füst ágyút és a hajót! Most igazán szárazföldi patkányok leszetek... :)

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Agnus_con_Cidian
Kelt:
Kelt:

ÜDV!

 

Elkészült a hangulatkeltés utolsó lépcsőfoka!

 

A második hangulatkeltő film! :rohog:

 

Mindenkinek köszönet, aki segített benne! :dilis:

 

A játék főoldalán megtaláljátok!

 

Itt a link: http://luminalive2008.gportal.hu/

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Homar
Kelt:
Kelt:

Jó lett a vidi.

 

De aki kitalálta ezt az "ugrál a kép" effektet, arra 5 sötét mágus rogyassza rá a falut! :dilis:

 

Üdv!

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Agnus_con_Cidian
Kelt:
Kelt:

Hááát az is én voltam, mert csak így lehetett összemosni a különböző felvételeket és anyagokat...

Sorry... bár szerintem ettől még egy kicsit arhaikusabb lett a film. Minden esetre örülők, hogy tetszik az embereknek ez a kevésbé szokványos, de nagyon melós, történet előkészítési forma. :dilis:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Homar
Kelt:
Kelt:

OFF:Jaja, a videó tényleg macerás tud lenni...

Az archaikus kinézettel önmagában nincs gond, de ha legközelebb találsz olyan effektet, ami csak kicsit "csíkozza és koszolja" a képet, de nem rak bele ilyen képugrálásokat, akkor plíz azt válaszd :dilis:

 

ON: egyébként terveztek a játékon készültekből / játék után lejátszott anyagokból is amolyan posthistet csinálni?

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Agnus_con_Cidian
Kelt:
Kelt:

Szerintem egyfajta összefoglaló videó fog készülni, már ha lesz időnk forgatni...A történetet szerintem lezárjuk szombaton este és valmilyen formában konzerváljuk a végét...ugyanis még nem dőlt el, hogy folytatjuk-e storyt. "A puding próbája az evés", így a játék alatt kiderül, hogy a kitalált történet hogyan vizsgázik. Ha jól sül el és folyatjuk, akkor bizonyosan lehet számítani valamilyen lezárásra, vagy posthistre...

 

OLD-MOVIE effekt: Ízlések és pofonok különbözőek! Sokaknak épp, hogy tetszik...

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Wedge
Kelt:
Kelt:

Sziasztok!

 

Próbáltam letölteni a szabályokat a 2008-as játék honlapjáról, de a data.hu-n a legtöbb linknél azt írta ki, hogy már törölve lett a fájl. Tudtok erről valamit? Ha téynleg nincsenek már ott feltöltenétek újra?

 

Előre is köszönöm.

 

Tisztelettel: Joseph

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Wedge
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

Sziasztok!

 

A kérésem már tárgytalan, mert azóta le tudtam tölteni az anyagokat. Vaószínűleg csak a data.hu-val volt valami probléma!

 

Üdv

szerkesztette : Wedge
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Agnus_con_Cidian
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

Egy rövid helyzetjelentés a LUMINA LIVE 2008 táborából:

 

Az építkezések befejeződtek, az előtábor hangulata kifogásolhatatlan volt!

 

Ma a csapatok és játékosok nagyrésze rendre megérkezett.

 

A pénteken érkezőket nagy szeretettel várjuk!

 

Holnap kezdődik a 4 napos LIVE!!!

 

 

Agnus :ok:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

SirThomas
Kelt:
Kelt: (szerkesztett)

Jó volt, szép volt, túl vagyunk rajta... :)

 

A terep ideális, a háttérszervezés profi volt, nagy gratula érte.

A történetvezetés része nekem személy szerint nem tetszett igazán (túlságosan kötött és a vezetőknél összpontosuló történet, kevés mellékszál).

A mágiarendszer bénításai meglepően jól működtek, nagyon etikusan játszottak az emberek, betartották a szabályokat.

A hajítógépek és Belzee kütyüi az eddig látott legjobb kivitelezések voltak - még a füstágyú is korrekten működött!

A társaság remek, az esküvői szertartás felemelő volt, és a partim is nagyott alkotott utolsó éjszaka.

 

Röviden: köszönöm a kellemes hétvégét!

szerkesztette : SirThomas
Link a témához
Megosztás más oldalakon

Belzenrupper_Mordred
Kelt:
Kelt:

Köszönöm a csodálatos hetet minden LC, Partiuscus, KTV, Gloria, és Corso tulaj és független kalandozó részéről!

 

Rolinak az 0. napon tartott álruha bemutatót,

Ádámnak, hogy olyan jól alakított egy nem épp személyre szabott szerepet,

 

Arnoldnak, hogy nem szúrt hátba,

Khaosnak pedig, hogy hátbaszúrt...

Lacinak és Félixnek pedig hogy nem röhögték szét a naggyon komoly filozófiai fejtegetésem Kyriáról és a gilisztákról :lol:

 

remélem jövőre valami hasonló arányban lesznek a csaták és a szerepjátékos pillanatok, mert így mindenki elégeddetten hátradőlve gondol vissza erre a hétre!

 

Aki lemaradt, vagy kimaradt az meg sajnálhatja idétlen időkig :lol:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

taniko
Kelt:
Kelt:

Köszönöm az elmúlt egy hetet! Sok kedves, érdekes emberrel találkozhattam, ismerhettem meg őket. Számos remek játékalkalom kinálkozott, olyan helyzetekben és olyan emberekkel, akikkel tényleg öröm volt együtt játszani. Remek csatákat néztem végig (lévén nem vagyok egy igazán harcias alkat). Végig élvezhettem egy remek hangulatú tábort. Nekem egy élmény volt! Még egyszer köszönöm mindenkinek, aki ott volt és különösen köszönöm azoknak a szervezőknek, akik mindent beleadtak, hogy jól érezzük magunkat. Ha tehetem, a következőre is megyek.

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Agnus_con_Cidian
Kelt:
Kelt:

Üdv!

 

Hát túl vagyunk rajta! :)

 

A rengeteg meló megérte az árát, mert remek hangulatban szórakoztattunk közel 70 főt! (Több mint 60 regisztrált résztvevő és az állandó segítők, valamint a látogatók.)

 

Az bizonyos, hogy a hangulat a 2005-ös és a 2006-os táborok hangulatának összességét is túlszárnyalta, mind játékban, mind pedig játékon kívül. :lol:

 

A díszletek, a szereplők, a harcok, az intrika, az esküvő...felejthetetelen volt!

 

KÖSZÖNÖM MINDENKINEK AKI SEGÍTETT ABBAN, HOGY VALÓRA VÁLJON AZ A SZLOGENÜNK, HOGY:

 

"ERRE MINDENKI EMLÉKEZNI FOG" - Aki itt járt az bizonyosan... :lol:

 

Találkozunk jövő nyáron, vagy előbb... :)

 

 

Agnus atya :lol:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Belzenrupper_Mordred
Kelt:
Kelt:

Agnus: az már fix hogy megyünk az asztalira idén, ilyen vendégszeretetet vétek nem kihasználni!

 

de addig is az örökzöld beszólásokat be kéne ide zsákolni, hogy azok is emlegessék akik nem vették a fáradságot lejönni :lol:

 

mert beszólások humoros mondások félrebeszélések voltak dögivel, nem véletlenül vihogtuk át a délelőttöket, felemlegetve az előző napi történéseket :lol:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Agnus_con_Cidian
Kelt:
Kelt:

Rendben megpróbálom összegyüjteni az emlékezetes, vagy híressé vált bemondásokat... :lol:

Link a témához
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy felhasználói fiókot, vagy jelentkezz be

Megjegyzés írásához felhasználói fiók kell

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új felhasználói fiókot közösségünkben.

Új felhasználói fiók létrehozása

Belépés

Van már felhasználói fiókod? Lépj be itt.

Lépj be

Magazin

Az LFG.HU az RPG.HU jogutódja. Az RPG.HU a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma által jegyzett magazin. Nyilvántartási szám: 3.4.1.1467/1999.

© Copyright 1997-2010 RPG.HU, 2010-2021 LFG.HU - Minden jog fenntartva

Kik vagyunk

LFG: Looking For Group - csapatkeresés közös játékhoz. Az RPG-s rövidítés azonban nemcsak szerepjátékos csapatoknak szól. Oldalunk a kártyák, társasok kedvelőitől az SF-F irodalom szerelmesein át minden játékosnak szól.

×
×
  • Újat készíteni...